WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Modlitwa do św. Józefa — telegram o szybki ratunek

11 stycznia 2021

Św. Józef z Nazaretu był małżonkiem Marii z Nazaretu, opiekunem Świętej Rodziny oraz świętym Kościoła powszechnego. Jest on patronem chrześcijańskich małżeństw, rodzin, ludzi pracy oraz dobrej śmierci. Głównymi źródłami informacji na jego temat są Ewangelie oraz apokryfy, takie jak między innymi Protoewangelia Jakuba czy Ewangelia Tomasza.

Jak powinna wyglądać święty Józef modlitwa? Warto wspomnieć tutaj o tak zwanym telegramie do św. Józefa w nagłej potrzebie. Jest to Triduum odprawiane w jednym dniu w celu wybłagania szybkiego ratunku. Modlitwę pierwszej potrzeby do św. Józefa odmawiać można 3 razy w ciągu jednego dnia lub w 3 następujących po sobie godzinach. Brzmi ona następująco:

 

„Święty Józefie, ofiaruję Ci miłość Jezusa i Maryi, jaką żywią ku Tobie. Ofiaruję Ci też uwielbienia, hołdy wdzięczności i ofiary, jakie Ci wierni złożyli przez wieki aż do tej chwili; siebie i wszystkich drogich memu sercu oddaję na zawsze Twej świętej opiece.

 

Błagam  Cię  dla  miłości  Boga  i  Najświętszej  Maryi Panny, Twej Oblubienicy, racz nam wyjednać łaskę ostatecznego zbawienia i wszystkie łaski nam potrzebne, szczególnie tę wielką łaskę... Pospiesz mi na ratunek św. Patriarcho i pociesz mnie w mym strapieniu. O św. Józefie, Przyjacielu Serca Jezusa, wysłuchaj mnie.

 

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu…

 

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Przenajświętszą Krew, Serce,  Oblicze  Twego   Jednorodzonego   Syna,   wszystkie cnoty i zasługi Matki Najświętszej i Jej Przeczystego Oblubieńca św. Józefa oraz wszystkie skarby Kościoła świętego na wyjednanie łaski nam potrzebnej, szczególnie tej…

 

O Józefie ratuj nas! W życiu, śmierci, w każdy czas!”

 

Szereg modlitw do św. Józefa znaleźć można w oferowanych przez nas modlitewnikach, książeczkach do nabożeństwa oraz rozważaniach. Przykładem takiego wydawnictwa jest „Płaszcz Świętego Józefa modlitwy na trudne dni”. Jego autorami są Tarcisio Stramare OSJ oraz Giuseppe Brioschi SDB. Dzięki zawartym w modlitewniku nabożeństwom do św. Józefa, każdy ma okazję, aby oczyścić swoje serce i otworzyć się na działanie Boga w swoim życiu. Pozwala on również doświadczyć opieki tego, który z wielkim oddaniem troszczył się o los Świętej Rodziny. Książka zawiera szereg modlitw do św. Józefa, takich jak między innymi Nowenna do św. Józefa, Święty Płaszcz czy Boleści i radości św. Józefa.

 

Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tej postaci, warto sięgnąć po jedną z książek z działu „Święci, Biografie, Świadectwa”. Godnym polecenia wydawnictwem jest "Cały sprawiedliwy. Józef” autorstwa Krzysztofa Wonsa SDS. Ta książka to fascynujące spotkane z Józefem w klimacie lectio divina. Jej autor pokazuje, że święty Józef nie był świętym, jakiego znamy z tekstów hagiograficznych. Był to zwykły człowiek, z własnymi ograniczeniami i skłonnością do słabości. Jak podkreśla Krzysztof Wons SDS, w tym co zwyczajne, ujawnia się to, co święte i wyjątkowe.

 

Wiele informacji na temat świętego Józefa przynosi także Biblia, w tym Pismo Święte Starego Testamentu.

 

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję