WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Modlitwa do św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych

11 stycznia 2021

  Święta Rita to postać ciesząca się dużą popularnością wśród osób poszukujących wsparcia w trudnych sytuacjach. Uznawana jest ona za jedną z najskuteczniejszych patronek, nawet w przypadku spraw beznadziejnych. Modlitwę do świętej Rity odmawiają zarówno osoby chore, jak i te, które borykają się z problemami małżeńskimi czy finansowymi lub bezskutecznie próbują zajść w ciążę. Z jakimi modlitwami do św. Rity możemy mieć do czynienia?


Popularna modlitwa do św. Rity w sprawach beznadziejnych brzmi następująco:
 
„Św. Rito, która w życiowych trudnościach pokazywałaś, jak kierować się dobrem i miłością, proszę, abyś pomagała mi dobrze przejść przez życie doczesne i wspierała w tych wszystkich trudach z którymi się zmagam.
Twą cierpliwą miłość i poświęcenie Bóg nagrodził wieloma darami, więc ośmielam się prosić Ciebie, abyś wstawiała się za mną przed Bożym majestatem w niebie i wypraszała mi łaskę dobrego przeżycia i rozwiązania moich trudności, abym przez nie przybliżał(a) się do Boga, a nie oddalał(a).
Wzmocnij moją wytrwałość, abym czerpiąc przykład z Twojego życia, potrafił(a) nieustannie kierować się dobrem, gdy już tracę siłę i nadzieję. Wzmocnij moją wiarę, nadzieję i miłość, abym we właściwym świetle widział(a) to wszystko co mnie spotyka, a przez wierność Bogu potrafił(a) przygotować się na życie wieczne w niebie, razem z Bogiem, Tobą i wszystkimi świętymi. Amen.”
 
Codzienną modlitwą w sprawach beznadziejnych jest natomiast:
 
„Święta Rito, która każdego dnia wiernie wypełniałaś swoje powołanie, proszę Cię, wstawiaj się za mną, abym potrafił(a) odkrywać Boże piękno i dar w monotonii codzienności.
Wyproś mi łaskę dobrego przeżycia dzisiejszego dnia, abym przyjmował(a) wszystko, co mnie przybliża do Boga, odrzucał(a) to, co mnie od Niego oddala, i abym potrafił(a) odróżniać jedne rzeczy od drugich.
Pomóż mi podejmować mądre decyzje, bądź ze mną i wspieraj w trudach, abym dziś i każdego dnia przygotowywał(a) się do przyjęcia Ojczyzny Niebieskiej, gdzie spotkam się z Bogiem, Tobą i wszystkimi świętymi. Amen.”
 
Jak modlić się do świętej Rity? Pomogą w tym między innymi modlitewniki i rozważania dostępne w asortymencie naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Chcąc nieco bliżej poznać jej sylwetkę, warto sięgnąć po jedną z pozycji z kategorii Święci, biografie, świadectwa. Wzmianki na temat tej świętej znaleźć można także w Biblii, między innymi w Piśmie Świętym Nowego Testamentu.
 
Godną polecenia pozycją na temat świętej Rity jest „Modlitewnik święta Rita. W sprawach trudnych i beznadziejnych wspomagaj nas. Modlitewnik czcicieli św. Rity”. To niewielka książeczka w podręcznym formacie zawierająca modlitwy w różnych intencjach za przyczyną tej świętej.
 
Biblioteczkę katolika uzupełnić można również o wydawnictwo, jakim jest „Piętnaście czwartków ze św. Ritą”. To wyjątkowy cykl rozważań, modlitw oraz konkretnych uczynków, które warto wprowadzić w życie. Praktykując to nabożeństwo, zyskać można odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub osobę zmarłą.
 
 
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję