WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Piosenki religijne dla dzieci

14 lipca 2020

Mianem piosenek religijnych określa się utwory muzyczne wykonywane najczęściej w trakcie mszy świętej. Stanowią one wyraz modlitwy w połączeniu z muzyką. Poza klasycznymi utworami tego typu, do czynienia możemy mieć także z piosenkami religijnymi dla dzieci.

Czym charakteryzują się tego typu utwory? Na uwagę zasługują tutaj proste, rymowane, łatwe do zapamiętania teksty piosenek religijnych oraz wpadająca w ucho melodia. Ciekawą alternatywą dla klasycznych piosenek religijnych dla dzieci są te, którym towarzyszą różnego rodzaju gesty. Takie utwory angażują maluchy w znacznie większym stopniu niż ich tradycyjna wersja. Piosenki religijne dla najmłodszych to nieodłączny element mszy dla dzieci. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by śpiewać je w domowym zaciszu, wraz z pozostałymi domownikami. To doskonały sposób na umacnianie więzi i pogłębianie wiary katolickiej.

 

Gdzie szukać utworów religijnych dla najmłodszych? Bogaty wybór wydawnictw je zawierających znaleźć można w naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Przykładem jest „Piosenki religijne dla dzieci + CD”. Książka ta sprawdzać będzie się przy wielu różnych okazjach. Pozwala ona na wspólne śpiewanie i chwalenie Boga w czasie szkolnej katechezy, spotkaniu wspólnoty oazowej czy podczas pielgrzymki. Znakomicie wpisuje się ona w program nauczania religii — tak w przedszkolu, jak i w szkole podstawowej. To doskonała pomoc dydaktyczna dla księży oraz katechetów. Znajdujące się w książce piosenki religijne dla dzieci ułożone zostały zgodnie z metodyką zajęć poświęconą poszczególnym świętom oraz wydarzeniom roku liturgicznego. Dostępna jest ona w zestawie wraz z płytą CD zawierającą wybrane piosenki religijne śpiewane przez dzieci.

 

To jednak nie jedyne wydawnictwo z naszego asortymentu zawierające piosenki religijne dla młodzieży i nieco młodszych dzieci. Godne polecenia są także „Ulubione piosenki Jana Pawła II”. To płyta zawierająca ukochane utwory muzyczne Karola Wojtyły, która została wydana w związku z zaproszeniem zespołu Promyczki Dobra do popularnego programu TVP1 „Od przedszkola do Opola”. Znaleźć można tutaj piosenki, takie jak „Barka”, „Błękitne rozwińmy sztandary” czy „Czarna Madonna”. Poza utworami, płyta zawiera także fragmenty ze spotkań Papieża zachęcające do wspólnego śpiewania.

 

Dzieciom do gustu przypadnie z pewnością także płyta „Nasze ulubione piosenki”. Jest to album kompilacyjny podsumowujący 15 — lecie działalności dziecięcego zespołu Arka Noego. Znajduje się tutaj kilkanaście utworów wybranych ze wszystkich płyt grupy, takich jak chociażby „Święty”, „Nie boję się” czy „Ja jestem”.

 

Maluchom, które lubią śpiewać podarować można także książkę „Boża radość jak rzeka”, która zawiera najpopularniejsze utwory chrześcijańskie dla najmłodszych wraz z opisanymi i zilustrowanymi ruchami. Sprzedawana jest ona w zestawie wraz z płytą CD zawierającą 13 popularnych piosenek religijnych dla dzieci nagranych przez chór dziecięcy oraz dorosłych wokalistów i instrumentalistów.

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję