WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej — poradnik dla katechetów

14 października 2019

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka oraz jego rodziny. Szczególną rolę w przygotowaniach do niej odgrywa katecheta, który przekazuje młodym Chrześcijanom oraz im bliskim najważniejsze informacje na temat tego sakramentu. Jak powinno wyglądać przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej?

Podręczniki przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej

Każdy katecheta przygotowujący do Komunii Świętej zaopatrzyć powinien się w stosowne pomoce naukowe. Bogaty wybór godnych polecenia pozycji znaleźć można w naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Przykładem może być „Nauczycielu dobry. Zeszyt katechisty. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej — inaczej.” Jednym z autorów książki jest ksiądz Marcin Węcławski. Zeszyt ten przeznaczony jest dla osób, które prowadzą spotkania z rodzicami przygotowującymi swoje dzieci do sakramentu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Podzielony został on na 2 części: teoretyczną którą wprowadza katechistę w program oraz jego założenia oraz praktyczną, zawierającą szczegółowe konspekty poszczególnych spotkań.

Tym, co odróżnia pozycję od innych tego typu książek dostępnych na rynku jest obecność nowego, oryginalnego programu, który jest zupełnie inny od zwyczajów praktykowanych przez wiele lat w Kościele. Jednocześnie, nawiązuje on do sposobów, w jakich Jezus głosił swoją Ewangelię. Program ten zakłada katechizację rodziców i możliwie jak największe włączenie ich w przygotowania do Komunii Świętej. Proces ten określany jest mianem katechezy domowej. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż to właśnie na rodzinach w pierwszej kolejności spoczywa obowiązek przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Jak pokazuje doświadczenie, ich zaangażowanie przekłada się na wzrost zainteresowania dzieci zagadnieniami związanymi z wiarą. Zaproponowany w omawianej książce program został sprawdzony w praktyce przez szereg duszpasterzy z polskich ośrodków.

To jednak nie jedyna pomoc katechetyczna oferowana przez naszą księgarnię internetową Święty Wojciech. Poza wspomnianym zeszytem katechisty, dostępny jest tutaj również zeszyt rodzinny. Znaleźć można tu krótkie podsumowania każdego ze spotkań, propozycje działań mających na celu zapoznać dziecko z poszczególnymi zadaniami i w należyty sposób przygotować je do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Zeszyt zawiera również karty pracy z zadaniami, które pociechy mogą rozwiązywać wraz ze swoimi rodzicami.

 

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję