WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Szatka i chusteczka do chrztu — zobacz, jaką wybrać!

14 października 2019

Szatka do chrztu to, poza świecą, jeden z symboli tego sakramentu. Co oznacza i czym kierować się przy jej wyborze? Podpowiadamy!

Szatka do chrztu z haftem

 

Szatka do chrztu dla chłopca czy dziewczynki symbolizuje wewnętrzną przemianę, jaka zachodzi w świeżo ochrzczonym człowieku. Chwila, w której matka chrzestna zakłada szatkę do chrztu z haftem oznacza rozpoczęcie nowego życia w wierze katolickiej. Przeważnie następuje to po słowach kapłana: „(Imię dziecka), stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa, dlatego otrzymujesz białą szatę. Niech twoi bliscy słowem i przykładem pomogą ci zachować godność dziecka Bożego, nieskalaną aż po życie wieczne.” Najczęściej szatka do chrztu haftowana ma kolor biały, co stanowi symbol niewinności, czystości oraz duchowości.

 

Czym kierować się wybierając szatka do chrztu haft? Może być ona wykonana z bawełny, atłasu lub satyny. Jak już zostało wspomniane, w znaczącej części przypadków ma ona kolor biały, lecz w sklepach spotkać można się również z szatkami beżowymi czy kremowymi. Dodatkowo, zdobić mogą je różowe, błękitne, złote czy srebrne koronki lub delikatne wstążki. Szatkę do chrztu można spersonalizować, umieszczając na niej haft. Wykonuje się go komputerowo lub wyszywa nićmi. Drugi rodzaj haftu prezentuje się efektowniej i jest bardziej trwały. Szatka do chrztu haftowana zawierać może informacje, takie jak imię dziecka oraz data sakramentu. Dodatkowo umieścić można tam również nazwę kościoła czy miasta, w którym odbywała się uroczystość. Szatkę do chrztu z haftem często zdobią elementy graficzne przedstawiające gołębia, który to jest symbolem Ducha Świętego, Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus czy Anioła Stróża.

 

W asortymencie księgarni internetowej Święty Wojciech dostępne są różnego rodzaju szatki do chrztu haftowane. Bardzo gustownie prezentuje się na przykład model w kolorze białym z niebieskim haftem. Szatka ta wyprodukowana została z atłasu i ozdobiona subtelnym haftem. Posiada ona niewielką ozdobę przy dekolcie oraz eleganckie wykończenie rękawów oraz dołu. Długość szatki to 33 centymetrów, a szerokość pod pachami — 22 centymetry. Godna uwagi jest również szatka do chrztu z różowym, wycinanym haftem z motywem gołębia. Posiada ona ozdobny kołnierzyk. Szatka ma długość 25 centymetrów i szerokość 22 centymetrów.

 

Chusteczka do chrztu

 

Dobrą alternatywę dla klasycznej szatki stanowić może kwadratowa lub prostokątna chusteczka do chrztu. Wręczana jest ona dziecku po obrzędzie obmycia jego główki wodą święconą. W naszej księgarni katolickiej Święty Wojciech zaopatrzyć można się w chusteczki do chrztu z różowym oraz niebieskim haftem. Wykonane są one z wysokiej jakości, przyjemnego w dotyku atłasu i mają wymiary 29x29 centymetrów.

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję