WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wszystko darowane, czyli myśli na każdy dzień ks. Jana Twardowskiego

12 marca 2020

Ksiądz Jan Twardowski to najpopularniejszy polski poeta religijny, którego dzieła traktowane są jako poradniki dobrego życia i przesłanie duszpasterskie. Bogaty wybór jego książek znaleźć można w naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Przykładem jest pozycja „Wszystko darowane. Myśli na każdy dzień.”

 
Wszystko darowane to książka stanowiąca zbiór wypowiedzi księdza Jana Twardowskiego na najważniejsze zdaniem autora tematy. To całoroczny przewodnik dla wszystkich osób zabieganych, które pragną chwili zadumy. W Myślach na każdy dzień znaleźć można rozważania na tematy uniwersalne, jak wiara, nadzieja, miłość, modlitwa, przemijanie, cierpienie oraz te, które nieodłącznie kojarzą się z księdzem Twardowskim. Mowa tu o zdziwieniu, zachwycie przyrodą, pokorze, wdzięczności czy ufności. Książka napisana została z uśmiechem, prostym językiem i twórczą refleksją nad godną postawą na co dzień.
 
Kolejną godną polecenia pozycją autorstwa księdza Jana Twardowskiego są „Myśli na każdy dzień, wydanie II." Książka ta stanowi zachętą, by „odnowić naszego ducha, bo ten duch czasem drzemie i ziewa jak babcia na wiosnę.” Znajdujące się tu pytania, refleksje i modlitwy, czytane dzień po dniu pełnią funkcję przewodnika po życiu, dając spokój wiary i pokazując źródła nadziei. Znaleźć można tu szereg odwołań do Ewangelii i najważniejszych dla księdza Twardowskiego miejsc, stanowiących swoisty drogowskaz i pocieszenie.
 
To jednak nie wszystkie książki tego polskiego duchowego i poety, jakie oferuje nasza księgarnia internetowa. Godną polecenia pozycją jest „Tylko miłość się liczy." To ciepła, mądra lektura na temat tego, jak doświadczać miłości i jak dawać ją innym. Książka odpowiada na pytania, takie jak: „Czym jest miłość?”, „Co jest ważniejsze: serce czy rozum?” , „Skoro Bóg jest miłością, to dlaczego tyle cierpienia na świecie?” czy „Skąd wiem, że Bóg mnie kocha?” Znaleźć można tu także przemyślania na temat następujących kwestii: „Kiedy miłość męczy?”, „Co to jest mądra miłość?”, „Jak żyć obok siebie, przy sobie i ze sobą?”, „Jak kochać najbliższych, nie samego siebie?” czy „Co w miłości jest najważniejsze — dawać, brać czy przyjmować?”
 
Ksiądz Jan Twardowski napisał również szereg książek dla dzieci. Przykładem są „Nowe patyki i patyczki." Pozycja ta zawiera ponad 100 utworów — tak rymowanych, jak i napisanych prozą, krótszych oraz dłuższych, poważnych oraz zabawnych, w których autor porusza szereg istotnych dla każdego młodego człowieka kwestii.
 
Dzieciom do gustu przypadnie także książka „Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim." Dowiedzieć można się z niej między innymi, co ważnego dzieje się od stycznia do grudnia, jak lepiej rozumieć znacznie obchodzonych świąt i rocznic, jak się do nich przygotować i jak je przeżyć. To mądra, życzliwa, serdeczna opowieść, która trafia zarówno do najmłodszych, jak i do osób dorosłych. Otwiera ona oczy na otaczający nas świat, ucząc dobroci i wrażliwości.
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję