Pierwsza godna polecenia książka na komunię to „Idę do I Komunii Świętej. Niezbędnik pierwszokomunijny” autorstwa Artura Maciaka. To interaktywna pozycja dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Tym, co ją wyróżnia jest to, że o ważnych sprawach opowiada ona niezwykle przystępnym, obrazowym językiem. Dodatkowo, książka na komunię wykorzystuje elementy zabawy. Znaleźć można w niej szereg ciekawych, interaktywnych zadań do uzupełnienia, rozwiązywania i opisywania. Książka na Pierwszą Komunię Świętą zawiera także opowiadania o Drogowskazach — zasadach, które poznaje się podczas przygotowań do tego wyjątkowego sakramentu.
Dobrą książką na komunię dla dziewczynki czy chłopca jest także "Serce za serce, czyli co to znaczy kochać” ks. Jana Twardowskiego. Odpowiada ona pytania, takie jak: „Czym jest miłość?”, „Dlaczego jest ona taka ważna?”, „Dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę?”, „Jak się przekonać, czy potrafię kochać?”, „Co to znaczy: kochać bliźniego lub kochać się wzajemnie?”, „Jak kochać Pana Boga?”, „Jak Pan Bóg kocha nas?”. Książka na komunię dla dziewczynkii chłopca pokazuje, że do czynienia możemy mieć z wieloma różnymi rodzajami miłości. Możemy również stawiać wiele różnych pytań na jej temat. Tak właśnie czynił ksiądz Twardowski. Szukając odpowiedzi na nurtujące go kwestie podkreślał, że najważniejsze jest to, by w codziennych działaniach kierować się zasadą, jaką uczy nas Ewangelia, zgodnie z którą „nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.”.
To jednak nie wszystkie książki na Pierwszą Komunię Świętą, jakie znaleźć można w naszej ofercie. W roli prezentu z tej okazji bardzo dobrze sprawdzi się także „Usiądź do stołu z Jezusem, czyli po co chodzimy w niedzielę do kościoła” autorstwa Piotra Krzyżewskiego, autora wielu cenionych książek dla dzieci i młodzieży, takich jak chociażby „Ilustrowana Biblia dla dzieci” czy „Przygotowanie do bierzmowania”. Ta książka na komunięprzenosi Mszę Świętą poza mury kościoła, umieszczając ją w kontekście znanych wydarzeń biblijnych, takich jak chociażby wyjście Izraela z Egiptu czy ostatnie dni życia Pana Jezusa. Ten prosty zabieg sprawia, że Msza nagle staje się dla dziecka zrozumiała i niezwykle bliska. Pozwala on również odkryć, że niedziela do dzień spotkania z Jezusem Chrystusem i moment, kiedy wspólnie siadamy do stołu, by wraz z nim zjeść Święty Posiłek.
Siostry zakonne zasługują na uwagę. Nie tylko w przestrzeni sakralnej, ale także w tej społecznej. Warto zwrócić uwagę na ich codzienną pracę, a jednocześnie przyjrzeć się wyzwaniom, przed którymi stają. Zapraszamy do świata, który jest być może bliżej, niż myślimy.
Na 3 miesiące przed tą uroczystością Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym oraz poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konferencję naukową, poświęconą ks. Stanisławowi Streichowi, historii jego życia, okolicznościom męczeńskiej śmierci, a także teologicznej refleksji nad zagadnieniem męczeństwa za wiarę i jego rozumieniu we współczesnym świecie.
Wzorem lat poprzednich zapraszamy Państwa na coroczny ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PREZENTÓW!
Warto wykorzystać okazję, by z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w ciekawe i oryginalne upominki.