WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Książki na komunię — zobacz propozycje od SwietyWojciech.pl

3 lipca 2020

Wybór prezentu na Pierwszą Komunię Świętą to nie najłatwiejsze zadanie. Jaki upominek kupić z tej okazji? Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj książka na komunię. Jest to bowiem praktyczny, ponadczasowy prezent, który posłuży dziecku przez długi czas, skłaniając je do szeregu cennych przemyśleń. Oto propozycje wartościowych książek na komunię dostępnych w naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech.„Idę do I Komunii Świętej. Niezbędnik pierwszokomunijny”

Pierwsza godna polecenia książka na komunię to „Idę do I Komunii Świętej. Niezbędnik pierwszokomunijny” autorstwa Artura Maciaka. To interaktywna pozycja dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Tym, co ją wyróżnia jest to, że o ważnych sprawach opowiada ona niezwykle przystępnym, obrazowym językiem. Dodatkowo, książka na komunię wykorzystuje elementy zabawy. Znaleźć można w niej szereg ciekawych, interaktywnych zadań do uzupełnienia, rozwiązywania i opisywania. Książka na Pierwszą Komunię Świętą zawiera także opowiadania o Drogowskazach — zasadach, które poznaje się podczas przygotowań do tego wyjątkowego sakramentu.

 

"Serce za serce, czyli co to znaczy kochać” ks. Jan Twardowski

 

Dobrą książką na komunię dla dziewczynki czy chłopca jest także "Serce za serce, czyli co to znaczy kochać” ks. Jana Twardowskiego. Odpowiada ona pytania, takie jak: „Czym jest miłość?”, „Dlaczego jest ona taka ważna?”, „Dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę?”, „Jak się przekonać, czy potrafię kochać?”, „Co to znaczy: kochać bliźniego lub kochać się wzajemnie?”, „Jak kochać Pana Boga?”, „Jak Pan Bóg kocha nas?”. Książka na komunię dla dziewczynkii chłopca pokazuje, że do czynienia możemy mieć z wieloma różnymi rodzajami miłości. Możemy również stawiać wiele różnych pytań na jej temat. Tak właśnie czynił ksiądz Twardowski. Szukając odpowiedzi na nurtujące go kwestie podkreślał, że najważniejsze jest to, by w codziennych działaniach kierować się zasadą, jaką uczy nas Ewangelia, zgodnie z którą „nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.”.

 

To jednak nie wszystkie książki na Pierwszą Komunię Świętą, jakie znaleźć można w naszej ofercie. W roli prezentu z tej okazji bardzo dobrze sprawdzi się także „Usiądź do stołu z Jezusem, czyli po co chodzimy w niedzielę do kościoła” autorstwa Piotra Krzyżewskiego, autora wielu cenionych książek dla dzieci i młodzieży, takich jak chociażby „Ilustrowana Biblia dla dzieci” czy „Przygotowanie do bierzmowania”. Ta książka na komunięprzenosi Mszę Świętą poza mury kościoła, umieszczając ją w kontekście znanych wydarzeń biblijnych, takich jak chociażby wyjście Izraela z Egiptu czy ostatnie dni życia Pana Jezusa. Ten prosty zabieg sprawia, że Msza nagle staje się dla dziecka zrozumiała i niezwykle bliska. Pozwala on również odkryć, że niedziela do dzień spotkania z Jezusem Chrystusem i moment, kiedy wspólnie siadamy do stołu, by wraz z nim zjeść Święty Posiłek.

 

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję