Modlitwa do Ducha Świętego Jana Pawła II

Modlitwa do Ducha Świętego Jana Pawła II

Modlitwa do Ducha Świętego odmawiana była przez Jana Pawła II przez całe jego życie — od najmłodszych lat, aż do ostatnich dni pontyfikatu. Jak brzmi modlitwa do ducha św. Jana Pawła II?

Modlitwa do ducha św. Jana Pawła II powinna być odmawiana następującymi słowami:

„Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.
Amen.”

Modlitwa do Ducha Świętego, którą modlił się Jan Paweł II znajduje się między innymi w wyjątkowej pozycji, jaką jest „Modlitewnik. Święty Jan Paweł II, Apostoł Miłosierdzia”. To książka wydana z okazji jego setnych urodzin. Zawiera ona modlitwy napisane przez świętego Jana Pawła II, modlitwy o łaski za Jego wstawiennictwem, nabożeństwa tradycyjne, takie jak różaniec, droga krzyżowa czy koronka do Miłosierdzia Bożego oraz specjalną stronę, na której można upamiętnić parafialne obchody Roku Jana Pawła II i setnych urodzin Świętego.

 

Modlitwa do Ducha Świętego Jana Pawła II może być odmawiana z wykorzystaniem jedynego w swoim rodzaju czerwonego różańca z jego wizerunkiem. Jest on sprzedawany w zestawie wraz z pudełkiem w kształcie serca. Taki różaniec to doskonały pomysł na prezent dla osoby wierzącej. Towarzyszyć może on w codziennej modlitwie — zarówno tej odmawianej w domu, jak i w kościele czy podróży.

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!
4 sierpnia 2023

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!

„Wakacje ze Słowem” to darmowy e-book Wydawnictwa Świętego Wojciecha przygotowany specjalnie dla Czytelników, którzy właśnie wybierają się na urlop, ale także tych, którzy pozostały czas lata pragną wykorzystać na duchowy wzrost i rozwój relacji z Bogiem.

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego
15 czerwca 2023

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, znany polski kapłan, ewangelizator i autor, przemawiał do serc milionów ludzi, wnosząc nastrój refleksji, inspiracji i nadziei. Jego słowa nie tylko dotykały wierzących, ale również dotykają wszystkich tych, którzy pragną zrozumieć głębszy sens życia.

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach
15 czerwca 2023

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach

W obliczu choroby, zarówno własnej, jak i bliskich nam osób, często poszukujemy źródeł siły, pocieszenia i nadziei. Modlitwa od wieków stanowi nieodłączną część ludzkiego doświadczenia duchowego i w tych trudnych momentach nabiera szczególnego znaczenia. Jest to czas, gdy kierujemy swoje myśli i uczucia w stronę Boga, wierząc w Jego obecność, wsparcie i uzdrowienie.

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu