Modlitwa o pokój Jana Pawła II

Modlitwa o pokój Jana Pawła II

Zamiast jednak skupiać się na lęku i bezradności, warto regularnie odmawiać wojnę o pokój na świecie. Autorem jednej z nich jest św. Jan Paweł II.

Módlmy się o pokój!

Dlaczego warto odmawiać wojnę o pokój na świecie? Warto wiedzieć, że Stwórca jest Bogiem pokoju, pragnąc go dla swoich dzieci. Jedną z takich modlitw jest wspomniana powyżej wojna o dar pokoju napisana przez św. Jana Pawła II. Pokazuje ona, że nie jest on czymś, o co trzeba walczyć lub na co trzeba zasłużyć. Pokój jest Bożym darem oraz łaską od niego. Dar pokoju jest w stanie przemienić ludzkie serca w taki sposób, by były w stanie go przyjąć.

Modlitwa o pokój św. Jana Pawła II

Jedną z najpopularniejszych modlitw w intencji pokoju na świecie jest ta ułożona przez św. Jana Pawła II. Została ona przywołana przez biskupów Polski i Ukrainy w apelu o pokój wystosowanym 24 stycznia 22022 w związku z niebezpieczeństwem działań wojennych na Ukrainie. Treść tej modlitwy jest następująca:

„Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.”

Gdzie jeszcze szukać modlitw w intencji pokoju na świecie? Przynoszą je między innymi: Pismo Święte, Biblie dla dzieci, biografie świętych oraz modlitewniki.

 

 

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!
4 sierpnia 2023

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!

„Wakacje ze Słowem” to darmowy e-book Wydawnictwa Świętego Wojciecha przygotowany specjalnie dla Czytelników, którzy właśnie wybierają się na urlop, ale także tych, którzy pozostały czas lata pragną wykorzystać na duchowy wzrost i rozwój relacji z Bogiem.

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego
15 czerwca 2023

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, znany polski kapłan, ewangelizator i autor, przemawiał do serc milionów ludzi, wnosząc nastrój refleksji, inspiracji i nadziei. Jego słowa nie tylko dotykały wierzących, ale również dotykają wszystkich tych, którzy pragną zrozumieć głębszy sens życia.

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach
15 czerwca 2023

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach

W obliczu choroby, zarówno własnej, jak i bliskich nam osób, często poszukujemy źródeł siły, pocieszenia i nadziei. Modlitwa od wieków stanowi nieodłączną część ludzkiego doświadczenia duchowego i w tych trudnych momentach nabiera szczególnego znaczenia. Jest to czas, gdy kierujemy swoje myśli i uczucia w stronę Boga, wierząc w Jego obecność, wsparcie i uzdrowienie.

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu