Maryja. Biografia. Najbardziej wpływowa kobieta w dziejach

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
ISBN9788362981380
WydawcaRosikon Press

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 84,90 zł Regular Price 120,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Maryja. Biografia”  to pierwsza tak obszerna, dobrze udokumentowana i bogato ilustrowana opowieść o ziemskim życiu Matki Bożej.

Reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń, autorzy kilkunastu książek tłumaczonych na wiele języków świata, tym razem prowadzą dziennikarskie śledztwo dotyczące Miriam z Nazaretu. Odtwarzają przebieg jej życia, rekonstruując wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Jeżdżą po Ziemii Świętej, Egipcie, Turcji, Grecji, spotykając się z historykami, biblistami i archeologami biblijnymi. Rozmawiają z naukowcami prowadzącymi wykopaliska archeologiczne w Nazarecie, badającymi autentyczność Domu Maryi w Loreto czy dokonującymi ekspertyz relikwii czczonych jako własność Matki Bożej. Rezultatem ich poszukiwań jest bogato ilustrowana biografia dotycząca najbardziej wpływowej kobiety w dziejach świata.

Książka o najpiękniejszej kobiecie świata. O Matce Słowa które stało się Obrazem Boga. Słowa i obrazy zapraszają czytelnika do niezwykłej podróży przez ewangeliczne czasy i przestrzenie utkane ze światła i łaski.
Bp Michał Janocha, prof. historii sztuki, Uniwersytet Warszawski  

   

Publikacja ta jest bardzo cennym wkładem w dzieło przybliżenia w sposób atrakcyjny (poprzez tekst i zdjęcia) Osoby Najświętszej Maryi Panny z Nazaretu. Autorzy na podstawie Pisma Świętego apokryfów nauczania i liturgii Kościoła odtwarzają życie ziemskie Maryi oraz ukazują najważniejsze formy Jej kultu.
O. dr hab. Grzegorz Bartosik OFMConv, mariolog  

Ze względu na teologiczną i duchową zawartość książkę tę można uznać za „katechizm maryjny” w dodatku napisany przy zachowaniu wszelkich wymogów rzetelnego dziennikarstwa śledczego. Z pewnością dostarczy czytelnikowi zarówno wiedzy jak i pocieszenia.

Ks. Robert Skrzypczak, prof. teologii dogmatycznej, Akademia Katolicka w Warszawie

 

Pięknie opracowana podróż przez życie matki Jezusa. Dzięki połączeniu wyników badań historycznych, archeologicznych oraz pochodzących z innych dyscyplin naukowych czytelnicy uzyskają głębsze zrozumienie życia jednej z najważniejszych postaci w historii ludzkości.
Joseángel Domínguez, dr teologii biblijnej, autor książki „Wrota Biblii” 

 

Autorzy podjęli się zadania uchylenia rąbka tajemnicy jaką jest życie Maryi z Nazaretu. Ta książka – owoc podróży po miejscach związanych z Jej ziemską egzystencją – to obowiązkowa lektura dla wszystkich którzy chcą poznać lepiej Bożą Rodzicielkę i Jej rolę w historii Kościoła i świata.  
Włodzimierz Rędzioch, Inside the Vatican   

 

Wedle „AKATYSTU” zachwycony pięknem Maryi Gabriel miał zakrzyknąć że „jest cudem o którym słów brak jest aniołom wysokością pojęciom ludzkim niedostępną i głębiną nawet anielskim okiem niezbadaną”. I choć słowa są rzeczywiście bezradne wobec najpiękniejszej z córek Izraela Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń z właściwą sobie pasją ruszyli Jej śladami.
Marcin Jakimowicz, Gość Niedzielny 

 

Trudno znaleźć w historii podobny przykład, w którym ktoś o kim wiemy tak mało oddziaływuje tak mocno na wyobraźnię milionów w biegu wieków. Osoba Miriam Matki Jezusa jest ciągle obecna w roli Pośredniczki między tym co ludzkie a tym co boskie. Jej kult rozkrzewia się na dziesiątki przedmiotów którym towarzyszy domniemanie że były z Nią związane.
Krzysztof Zanussi, reżyser

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu