Przewodnik Katolicki nr 02/2024

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
10,00 zł
Produkt aktualnie niedostępny.
Zostaw swój email, powiadomimy Cię jak produkt będzie dostępny.
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

"Przewodnik Katolicki” 2/14.01.2024

 

Wyzwanie ekumenizmu

Ekumenizm w Kościele się nie przyjął – takie wnioski można wysnuć z synodalnych syntez. Żeby mogło się to zmienić, podział Kościoła musi realnie nas zaboleć. Musimy dostrzec, że istniejące podziały są zgorszeniem i antyświadectwem.

 

Dialog to warunek poznania

Chcemy, aby w dialogu chrześcijańsko-żydowskim mocno wybrzmiała warstwa, o której tak wiele mówił Sobór Watykański II: wspólne dziedzictwo duchowe obu religii – rozmowa z ks. prof. Marcinem Kowalskim.

 

Jezus jest dzieckiem judaizmu

Kto spotyka Jezusa, kto chce i pragnie mieć z Nim głębszą relację, ten spotyka również judaizm. Tak uważał św. Jan Paweł II – rozmowa z ks. prof. Mirosławem S. Wróblem.

 

Kłopot z błogosławieństwem

Dyskusja po publikacji Fiducia supplicans nie milknie. Czy przyjęcie tego, jak został okrzyknięty, „najgłośniejszego dokumentu ostatnich lat” nie zwiększy rozdźwięku w samym Kościele?

 

Rosja państwem islamskim

Tytuł artykułu nie jest literacką przesadą: muzułmanie realnie stali się w tym kraju największą grupą wyznaniową. Przyczyny trwającego od dziesięcioleci wzrostu liczby muzułmanów to wysoki przyrost naturalny w środowiskach wyznawców islamu oraz imigracja.

 

Przebaczyć nie znaczy zapomnieć

Wybaczyć nie zawsze jest łatwo, ale zawsze wiążą się z tym ogromne korzyści, zarówno dla osoby skrzywdzonej, jak i krzywdziciela – rozmowa z Anną Słysz.

 

Senior w sieci pilnie potrzebny

Osoby starsze nie tylko mogą przezwyciężyć swoje wykluczenie cyfrowe i bezradność, ale też swoją obecnością i wnoszonym przez siebie sposobem prowadzenia dialogu będą wyraźnie przeciwdziałać negatywnym treściom w internecie – rozmowa z dr. Piotrem Toczyskim.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu