Spotkałyśmy Pana. Jego słowo w nas żyje

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron224
Rok wydania2022
ISBN978-83-8065-526-3
Oprawabroszura ze skrzydełkami

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 30,50 zł Regular Price 35,90 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Maria Magdalena spotkała Jezusa, co bezpośrednio wpłynęło na jej życie. I to ona jako pierwsza zobaczyła Go po zmartwychwstaniu. Autorki niniejszej książki udowadniają, że one również doświadczyły niezwykłej obecności Pana – spotkały Go w (żywym!) słowie Bożym.
 
Ich historie są różne: trudne, zaskakujące, czasem niepojęte. Przeprowadzka do obcego kraju, rozstanie, strata dziecka, perfekcjonizm, trudności z powrotem do pracy po porodzie – każda z autorek mierzy się ze sprawami, które – po ludzku – nie powinny się wydarzyć. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedno – doświadczyły Bożej miłości i kierują się nią w życiu. Czytają żywe słowo Boże i chcą się nim dzielić z innymi!
 
Dlaczego warto kupić tę książkę?
> możemy poznać punkt widzenia osób świeckich (w tym przypadku kobiet) na sprawy wiary;
> widzimy odmienne perspektywy bardzo różnych kobiet – wszystkie je łączy to, że słowo Boże działa w ich życiu;
> świetna książka dla osób, które chcą należeć do kręgu biblijnego – pokazuje, że czytanie słowa Bożego jest dla każdego z nas;
> refleksje są też wyrazistym i osobistym świadectwem na obecność Boga w życiu ludzi.
 

O pomysłodawczyni i redaktorce książki
Adela Lemańska – z wykształcenia kulturoznawca, z powołania świecka misjonarka, obecnie mama dwóch chłopców i nauczycielka języków. Przez ponad cztery lata pracowała na misjach w RPA i w Etiopii. Doświadczenia misyjne sprawiły, że wraz z mężem napisała i wydała książkę „Pierwszy Zmysł. Południowa Afryka oczami niewidomych”. Zafascynowana słowem Bożym, które skłoniło ją do założenia kręgu biblijnego dla mam oraz publikacji kobiecych refleksji biblijnych. Uwielbia podróże, reportaże, literaturę afrykańską i gotowanie.
 
Autorki świadectw: Marlena Bessman-Paliwoda, Magdalena Cicha-Kłak, Elżbieta Ciesielska, Marta Cyroń, Beata Dymczyk, Iwona Jaskóła, Martyna Koch, Agnieszka Kostka, Eliza Kur, Anna Kuśmierczyk-Ferrão, Adriana Kwiatkowska, Jagoda Kwiecień, Marta Łysek, Magdalena Marchlewska, Katarzyna Mazierska-Białek, Katarzyna Mielczarek, Adela Lemańska, Aleksandra Pakalska, Agnieszka Polaczyk, Marzena Popławska, Justyna Sprutta, Kinga Waliszewska, Katarzyna Wasilewska, Marta Wolska, Małgorzata Woszczyk.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?

Wstęp
I On nas uzdolnił
II Ku wolności wyswobodził
III Przyoblekł nas mocą
IV Przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię
V Nie dał nam ducha bojaźni, ale mocy i miłości
VI Dlatego nie upadamy na duchu
VII Nieustannie dziękujemy Bogu
VIII Ufność w Nim pokładamy
IX Wpatrujemy się nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne

Jestem Jego

A teraz tak mówi PAN, który cię stworzył, Jakubie, i ukształtował cię, Izraelu:
„Nie bój się, gdyż cię odkupiłem!
Wezwałem cię po imieniu, jesteś mój!
Choćbyś przechodził przez wodę, Ja będę z tobą, nie zatopią cię rzeki.
Choćbyś szedł przez ogień, nie spłoniesz
i płomień cię nie spali.
Bo Ja jestem PANEM, twoim Bogiem,
Świętym Izraela, twoim Zbawcą!
Oddam Egipt na okup za ciebie,
Kusz i Sebę zamienię na ciebie.
Jesteś dla mnie cenny,
otoczyłem cię chwałą i obdarzyłem miłością, dlatego ziemie zamienię na ciebie
i ludy oddam za twoje życie.
Nie bój się,
bo Ja jestem z tobą!”.

Iz 43,1–5a

Te słowa z Księgi Proroka Izajasza towarzyszą mi szczególnie w chwi-lach trudnych, pełnych napięcia i przeciwności, gdy piętrzą się wyzwa-nia i gdy czuję, że w jakimś sensie tonę. Mogą to być kryzysowe sytuacje w pracy, w rodzinie, relacjach, a czasem po prostu niemożność owoc-nego skomunikowania się z własnymi potrzebami, lękami czy pragnie-niami. Wtedy trudno mi wziąć głęboki oddech i zrobić krok w tył, by złapać dystans do tego, co się dzieje, i spojrzeć na to Bożymi oczami.

On nas wybawił

W takich momentach szczególnie potrzebuję zapewnienia, że nie jestem sama, że komuś na mnie zależy, że dla kogoś jestem cenna. Ta-kiego wsparcia szukam najczęściej w rodzinie, wśród przyjaciół i osób ze wspólnoty. Zwyczajna, prosta obecność, rozmowa lub spacer w milcze-niu są dla mnie dużą ulgą i pocieszeniem. Nieraz zapominam, że Tym, kto zna mnie w pełni i dużo lepiej niż ja samą siebie, jest Bóg – Ten, który dał mi życie i wpisał swoje marzenia i tęsknoty w moje serce. On jest ze mną zawsze, niezależnie od tego, w jakiej jestem kondycji, jak czuję się sama ze sobą, jak ciemno i strasznie bywa wokół.

On zna mnie po imieniu i często tak się do mnie zwraca. Tylko ja nieraz tego wołania nie słyszę, nie zauważam. A Bóg mówi do mnie niepowtarzalnym językiem, którego wartość i znaczenie znamy tylko On i ja. Jak mówiła św. Teresa, „Bóg i ja to już większość”. Tęcza, wschody słońca, góry, zapach i dźwięki lasu o poranku, spotykane sarny, lisy, dziki, wiewiórki, ptaki, aromat nardowego olejku, smak kakao czy deserów z cynamonem… Tyle szczególnych momentów z historii mojego życia, których nie da się opowiedzieć. Zostaną w pa-mięci serca na zawsze.

Czasem tak trudno mi wierzyć, że Bóg oddał za mnie życie. Od-dał wszystko, co miał, i nie żałował tego, że nie da się już kochać kogoś bardziej. Jestem droga, piękna i wartościowa w Jego oczach. Nie jestem niczyja, jestem Jego. „Dziecko, ty zawsze jesteś ze mną i wszystko, co moje, należy do ciebie” (Łk 15,31).

Jakich żywiołów doświadczasz w swoim życiu?
W jaki sposób Bóg do ciebie mówi? Jakich słów, znaków używa?
Jaka jest twoja wartość? Gdzie, w kim/Kim, czym jej szukasz?

Aleksandra Pakalska

Echo katolickie - recenzja

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu