WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

"Boskie zwierzęta" Szymon Hołownia — lektura na maj!

3 lipca 2020

Szymon Hołownia to nie tylko kandydat na prezydenta czy uznany dziennikarz telewizyjny, lecz również autor wielu ciekawych książek. Jedną z nich są „Boskie zwierzęta”. O czym opowiada ta pozycja?

W „Boskich zwierzętach” Hołownia zastanawia się nad kwestiami, takimi jak: „Czy zwierzęta idą do nieba?”, „Jeśli tak, gdzie są, gdy my znajdujemy się w czyśćcu?”, „Czy zwierzęta mają wyłącznie za zadanie służyć człowiekowi, czy może wraz z nim współtworzyć świat?”, „Dlaczego człowiek został wygnany z raju, a zwierzęta nie?”. „Boskie zwierzęta” Szymona Hołowni to książka o tym, że Bóg nie stworzył zwierząt przez przypadek i przez cały czas jest z nimi w kontakcie. Znaleźć można w niej szereg ciekawych spostrzeżeń na tematy, takie jak psy walczące na wojnie i lecące w kosmos, polowania czy jedzenie mięsa.

 

Czy warto kupić książkę „Boskie zwierzęta”? Jak najbardziej! Świadczą o tym chociażby pozytywne opinie czytelników na jej temat, jakie znaleźć można w sieci. Zgodnie podkreślają oni, że książka Szymona Hołowni porusza niezwykle ważny temat, jakim jest życie zwierząt. Człowiek, owszem, został ustanowiony ich opiekunem, lecz właścicielem mianował się sam. W „Boskich zwierzętach” Szymon Hołownia pochyla się nad okrutnym traktowaniem zwierząt, które obecnie bardzo często sprowadzane są wyłącznie do roli produktów. Wiele osób nie jest świadomych tego, jak z ich perspektywy wygląda ten krwawy biznes. Ci, którzy dysponują wiedzą na ten temat, ukrywają tę prawdę w obawie o cenną pozycję na rynku. „Boskie zwierzęta” dobitnie odkrywają niewygodne dla producentów mięsa tajemnice. Pokazują, że Bracia Mniejsi tak samo jak my czują ból i strach oraz porozumiewają się ze sobą, budując się relacje. Jak się jednak okazuje, ich cierpienie jest znacznie mniej istotne od zaspokajania kubków smakowych. Obserwacje Szymona Hołowni zostały tutaj zestawione z twardymi faktami. Autor książki „Boskie zwierzęta” rozprawia się z powtarzanymi w mediach sloganami i punktuje błędy w relacji na linii człowiek — zwierzęta. Dodatkowo, porusza on tutaj także kwestię ekologii. Po lekturze „Boskich zwierząt” każdy czytelnik powinien być w stanie wyciągnąć stosowne wnioski i wprowadzić chociażby niewielkie, stopniowe zmiany w swoich codziennych przyzwyczajeniach.

 

To jednak nie jedyna książka dostępna w ofercie naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech, która porusza temat cierpienia zwierząt. Kolejną godną polecenia pozycją jest „Głaskane, tuczone, zabijane. Dlaczego zwierzęta zasługują na lepsze traktowanie” autorstwa Antona Rotzettera — szwajcarskiego kapucyna i autora szeregu książek poświęconych duchowości franciszkańskiej i biblijnej. W książce tej pyta on, co stało się z ludzką zdolnością do empatii w stosunku do zwierząt. Wzywa on, by nie godzić się na cierpienie zwierząt wskutek chowu, hodowli, transportu oraz metod ich uśmiercania
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję