T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Fajne książki dla nastolatków — apostołowie w dresach

16 września 2019

W jaki sposób zainteresować młode osoby zagadnieniami religijnymi? Doskonale do tego celu sprawdzą się książki dla nastolatków, które w przystępny sposób wyjaśniają najważniejsze kwestie związane z duchowością. Jakie są godne polecenia książki dla starszej młodzieży? Oto najciekawsze propozycje.

Apostołowie w dresach. Jezus potrzebuje właśnie Ciebie!

 

Fajną książką dla nastolatków jest „Apostołowie w dresach. Jezus potrzebuje właśnie Ciebie!”, która dostępna jest w asortymencie księgarni internetowej Święty Wojciech. Jej autorem jest Damian Krawczykowski — katolicki felietonista, pisarz młodego pokolenia. Prowadzi on bloga #jasnefelietony i publikuje w czasopismach młodzieżowych „Rycerz Młodych” oraz „Wzrastanie” i miesięczniku charyzmatycznym „Ogień Jezusa.” Autor apostołów w dresach współpracuje także z portalem Wrodzinie.pl i jest pomysłodawcą projektu ewangelizacyjnego Akademia Apostołów. Ta książka dla starszej młodzieży traktuje głównie o świeckiej ewangelizacji. Poruszane są w niej również zagadnienia takie, jak poczucie własnej wartości, duchowość cierpienie, miłosierdzie, chęci do życia, spowiedź czy Eucharystia.

 

Inne fajne książki dla nastolatków

W księgarni internetowej Święty Wojciech znaleźć można również inne książki dla nastolatków. Przykładem może być: „Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa" Stephana Michielsa. To szczera i prawdziwa historia człowieka wyrwanego z narkotykowego piekła. Jej główny bohater był niewolnikiem materializmu oraz kultury New Age. Jednocześnie odnosił on wrażenie, że jego życie przepełnia smutek i pustka. Szukając miłości, bohater zaczął wołać do Boga. Wtedy właśnie jego życie zmieniło się oo 180 stopni.

Kolejna propozycja to „Palące pytania na temat Boga" Emanuelle Pastore. Książka ta stanowi zbiór najważniejszych pytań zadawanych sobie każdego dnia przez młodych ludzi. Opisuje ona zagadnienia takie, jak: „Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie?” Czy „Po co się modlić, skoro Bóg wie wszystko?”.  Poruszone tu zagadnienia pozwolą nastolatkowi lepiej zrozumieć zawiłości wiary katolickiej. Książka ta zawiera również szereg modlitw otwierających serce oraz skłaniających do refleksji cytatów.

Godną polecenia książką dla starszej młodzieży jest również „Świątynia w niebezpieczeństwie” autorstwa Jean-Michel Touche. Stajemy się tutaj wydarzeniami wielkich wydarzeń z dziejów narodu wybranego takich, jak budowa Świątyni Jerozolimskiej, wizyta królowej Saby oraz ofiara na Górze Karmel. Książka ta pozwala również na bliższe zapoznanie się z postaciami religijnymi takimi, jak król Salomon oraz prorocy Eliasza, Ezechiela oraz Izajasza. To niezwykle wciągająca powieść przygodowa osadzona w realiach biblijnych, pełna przygód i wartkiego tempa akcji.

Powyższe książki dla nastolatków doskonale sprawdzą się w roli prezentu urodzinowego czy świątecznego dla dziecka. To świetne lektury na wakacje i nie tylko.

 

 

  • Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję