WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

"Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda" — Joanna Bątkiewicz — Brożek

23 kwietnia 2020

Donlindo Ruotolo to włoski ksiądz i tercjarz franciszkański, który ogłoszony został przez Kościół katolicki Sługą Bożym. Jest on autorem popularnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij.” Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

 
Ksiądz Dolindo Ruotolo był włoskim księdzem i tercjarzem franciszkańskim. Urodził się 6 października 1882 roku w Neapolu. Ojciec Dolindo zasłynął z tego, że był mistykiem. Tym, co go wyróżniało był wgląd w duszę człowieka. W ciągu całego swojego życia napisał on ponad 220 000 tak zwanych „imaginette”, czyli obrazków z proroczym słowem skierowanym do danej osoby. Dolindo Ruotolo był niezwykle ceniony przez ojca Pio. Niestety, jego życie nie było usłane różami. Z powodu szeregu oskarżeń nieprzychylnych mu osób, bardzo często był on stawiany przez Świętym Oficjum i oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Ojciec Dolindo został ogłoszony przez Kościół katolicki Sługą Bożym.
 
Ojciec Dolindo znany jest z modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij.” Ten akt zawierzenia został mu podyktowany podczas prywatnego objawienia. Modlitwa ta znana jest na całym świecie. Istnieją tysiące świadectw ludzi, którym umożliwiła ona uproszenie różnych łask. Wspomnianą modlitwę odprawiać można jako akt strzelisty. Mianem tym określa się krótkie modlitwy powtarzane wielokrotnie w ciągu dnia, prosząc Boga o potrzebne łaski czy przebaczenie lub wielbiąc go.
Jak pisze ojciec Dolindo Ruotolo, w modlitwie tej nie chodzi o to, aby przerzucić dany problem na Jezusa, a zamiast tego zaufać mu i zawierzyć całkowicie — prawdziwie i jedynie. Nie należy modlić się jednocześnie do Boga oraz innych świętych o wstawiennictwo. W „Jezu, Ty się tym zajmij” chodzi o pełne zaufanie do Jezusa Chrystusa i to, że będzie on w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie naszych problemów. Nie powinno się tu oczekiwać, że po odmówieniu modlitwy kłopot sam zniknie. Ufając Panu Bogu, będziemy w stanie wejść z nim w prawdziwą, szczerą relację.
 
Książka Jezu, Ty się tym zajmij. o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda”  autorstwa Joanny Bątkiewicz — Brożek dostępna w naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech przybliża sylwetkę ojca Dolindo. Zawiera ona modlitewnik z wspomnianą modlitwą zawierzenia. To doskonały pomysł na prezent dla każdego katolika.
 
W naszej ofercie znaleźć można także szereg innych, równie ciekawych, książek na temat rozwoju duchowego dla osób w każdym wieku.
 
 
 
 
 
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję