WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Książki Papieża Franciszka — zobacz nasze propozycje!

3 lipca 2020

Szukacie ciekawej lektury co weekend? Co powiecie na jedną z książek Papieża Franciszka? Oto przegląd najciekawszych lektur dostępnych w ofercie naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech.

„Miłość jest łagodna. Papież Franciszek”

 

Pierwszą godną polecenia książką Papieża Franciszka jest „Miłość jest łagodna. Papież Franciszek”. Stanowi ona świadectwo jego głębokiego przekonania o dobroci Boga. To również zaproszenie skierowane do każdego człowieka, by stać się świadkami jego bliskości oraz czułości, a także narzędziem pokoju w świecie, w którym żyjemy na co dzień? W książce znaleźć można wybór najważniejszych słów Papieża Franciszka na temat miłości. Zawiera ona cytaty z jego wystąpień, homilii, adhortacji oraz mediów społecznościowych. Z książki Papieża Franciszka wylewa się na czytelnika ogrom miłości. Czyni to z niej znakomity pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

 

„Adhortacja — Querida Amazonia. Do Ludu Bożego i wszystkich ludzi dobrej woli”

 

Kolejna Papieża Franciszka książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce to „Adhortacja — Querida Amazonia. Do Ludu Bożego i wszystkich ludzi dobrej woli”. Zaczyna się ona od następujących słów: „Umiłowana Amazonia ukazuje się przed światem z całym swoim blaskiem, dramatem, swoją tajemnicą”. W książce Papież Franciszek zwraca uwagę kościoła na ten region, aby wzbudzić troskę wobec cierpienia i niesprawiedliwości, jakie go dotykają. Dodatkowo, widzi on w doświadczeniach Amazonii inspiracje dla wspólnot pozostałych regionów świata do stawienia czoła ich problemom. W książce Papieża Franciszka do czynienia mamy z diagnozą i wytyczeniem kierunków rozwiązań pod postacią marzeń o Amazonii, która walczy o prawa najuboższych, broni swojego bogactwa kulturowego oraz strzeże prawa natury. To właśnie tutaj działa szereg niezwykle zaangażowanych wspólnot chrześcijańskich. W książce Papież Franciszek ubolewa nad tym, że Amazonia jest postrzegana jako ziemia niczyja. Nieustanna degradacja środowiska naturalnego sprawia, że rdzenni mieszkańcy są zmuszani do opuszczania swoich naturalnych siedzib i przenoszenia się do miast. Pozbawieni korzeni trafiają na margines życia społecznego, stając się ofiarami prostytucji czy handlu ludźmi. By temu zapobiec, Papież Franciszek zachęca cały świat do solidarnego działania. Jego zdaniem niezbędne jest wzniesienie się ponad konflikty, znalezienie przestrzeni dla dialogu i podjęcie współpracy na rzecz dobra wspólnego. Dodatkowo, podkreśla on, że to właśnie w Amazonii widoczny jest niezwykle ścisły związek pomiędzy człowiekiem a naturą. Przypomina jednocześnie, że troska o środowisko naturalne i osoby ubogie są nierozdzielne, a równowaga ekologiczna na ziemi jest uzależniona od stanu tego regionu. Papież Franciszek postuluje o ustanowienie systemu normatywnego, który ograniczyłby samowolę gospodarczą w Amazonii. Zachęca on także do nawiązania prawdziwego dialogu międzykulturowego, gdzie kultury z pozoru bardziej rozwinięte mogłyby uczyć się od ludów, którym udało się rozwinąć dziedzictwo kulturowe w więzi z naturą.

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję