WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Modlitwa przed śniadaniem wielkanocnym

19 lutego 2021

Śniadanie wielkanocne to kulminacyjny moment Świąt Wielkanocnych. Po porannej rezurekcji, rodziny zasiadają do stołu, aby odmówić modlitwę wielkanocną i podzielić się święconką z koszyczka. Jak brzmi modlitwa przed śniadaniem wielkanocnym?

 
Dlaczego śniadanie wielkanocne jest uznawane za najważniejszy moment Wielkanocny? Informacje na ten temat przynosi nam Biblia, a dokładnie Ewangelia św. Jana, gdzie można przeczytać, że „gdy zaświtał ranek”, zmartwychwstały Jezus Chrystus pojawił się nad Jeziorem Tyberiadzkim. Kilka apostołów wracało wówczas z nocnego połowu. Gdy przybili do brzegu, zauważyli rybę przyrządzoną na ogniu oraz chleb. Po przyniesieniu i przygotowaniu ryb, zjedli wraz z Jezusem posiłek. Tuż po nim, Chrystus zadał Piotrowi trzykrotnie pytanie o to, czy kocha Go bardziej niż pozostali apostołowie.
 
Modlitwa przy stole wielkanocnym odmawiana przed śniadaniem brzmi następująco:
 
„Pobłogosław Panie Boże nas, pobłogosław ten posiłek, tych, którzy go przygotowali i naucz nas dzielić się chlebem i radością ze wszystkimi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”.
 
Warto zacytować tutaj także modlitwę, którą odmawia się po śniadaniu wielkanocnym:
 
„Za ten posiłek i wszystkie dary Twojej dobroci chwalimy Ciebie Boże. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”.
 
Więcej modlitw na różne okazje znaleźć można w naszych modlitewnikach.
 
W okresie wielkanocnym warto również sięgnąć po wydawnictwa z oferty naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech, jak:
 
  • „Kilka myśli na Wielkanoc” — św. Jan Twardowski — książka ta zawiera teksty pełnej głębokiej refleksji, teologicznej powagi i żartobliwych skojarzeń. Jej autor prowadzi czytelników od symboliki Popielca, przez rozważanie Chrystusowego krzyża, cierpienia, do światła i radości Zmartwychwstania, aż po dzień Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • „Komentarze do codziennej liturgii słowa. Triduum Paschalne i okres wielkanocny” — praca zbiorowa — w książce tej znaleźć można teksty, które pomogą w okryciu okresu Wielkanocy jako 50 dni nieustającej radości. Jej źródłem jest całe Misterium Paschalne — wydarzenie, które pomimo tego, że miało miejsce 2000 lat temu, w dalszym ciągu ma realny wpływ na nasze życie. Uzupełnieniem komentarzy są teksty biblijne zaczerpnięte z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Jest to najnowszy przekład z języków oryginalnych wraz z komentarzem. Podobnie jak poprzednie, ten tom przeznaczony jest nie tylko do specjalistów. Z powodzeniem sięgnąć może po niego każda osoba, która czytając słowo Boże, chce je odnieść do własnego życia.
  •  
  • „Opowieść wielkanocna” — Christopher Doyle — to pięknie opowiedziana i zilustrowana historia ofiarnej śmierci Jezusa Chrystusa i Jego chwalebnego zmartwychwstania. Autor przybliża czytelnikom Jego życie na ziemi — nauczanie, uzdrowienie, przybycie do Jerozolimy i wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Prezentuje je w taki sposób, aby z łatwością zrozumieć można było chronologię zdarzeń, znacznie okoliczności, w jakich się dokonały oraz osób, które w nich uczestniczyły. Książka ta jest opowieścią o wielkiej miłości Boga, który obdarował nas życiem wiecznym. Dedykowana jest ona czytelnikom w wieku od 6 do 12 lat.
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję