T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Najlepsze audiobooki dla dzieci!

14 października 2019

Audiobooki dla dzieci to doskonała alternatywa dla klasycznych, papierowych książek. Znakomicie sprawdzają się one na przykład w czasie długiej podróży. W kilka chwil pobrać można je na telefon czy inne urządzenie elektroniczne. Oto przegląd najciekawszych audiobooków dla dzieci i młodzieży z asortymentu naszej księgarni katolickiej Święty Wojciech.

„Święty Mikołaj z Miry” — audiobook

 

Pierwszy godny polecenia audiobook dla dzieci MP3 to „Święty Mikołaj z Miry.” Książka ta czytana jest przez autorkę — Elizę Piotrowską. Pozycja przybliża dzieciom i ich rodzicom postać Świętego Mikołaja. Audiobook opiera się na faktach z jego życia. Z książki tej dowiedzieć można się, kim tak naprawdę był Święty Mikołaj, gdzie mieszkał i dlaczego w dniu jego święta otrzymujemy prezenty. Audiobook powstał z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 10 lat. Książka pochodzi z serii Święci Uśmiechnięci, która w przystępny, humorystyczny sposób prezentuje najważniejsze fakty z życia poszczególnych świętych. Dostępna jest ona również w tradycyjnej, papierowej wersji. Na uwagę zasługuje tu rymowany tekst, piękne ilustracje, pogrubiony druk, śliskie strony, sztywna okładka i poręczny format. Na końcu każdej książeczki znajduje się krzyżówka, dzięki której mali czytelnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat poszczególnych świętych.

 

„Święty brat Albert" — audiobook

 

Dzieciom z pewnością do gustu przypadnie również audiobook „Święty brat Albert” autorstwa Elizy Piotrowskiej. To historia o małym Adasiu, który miał duszę artysty. Jego największym marzeniem było zostać malarzem. Niestety, nie było to takie proste. Kiedy w końcu udało mi się ukończyć studia artystyczne, zrozumiał on, że malarstwo nie jest jednak jego przeznaczeniem. Dopiero po kilku latach dostrzegł, co tak naprawdę jest dla niego najważniejsze. Z Adama stał się bratem Albertem. Opowieść o bracie Albercie Chmielowskim czyta autorka — wspomniana powyżej Eliza Piotrowska.

 

„Wojtek. Żołnierz bez munduru” — audiobook

 

Audiobook „Wojtek. Żołnierz bez munduru” autorstwa Elizy Piotrowskiej, czytany jest przez Krzysztofa Gosztyłę. Opowiada on prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka, który wraz z armią generała Andersa wędrował przez Bliski Wschód. Następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. To piękna opowieść o odwadze, wolności, uczciwości, dorastaniu przyjaźni i miłości, lecz również o złości i smutku. Treści historyczne mają tu walor uniwersalny i przełożone zostały na przystępny język.

 

  • Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję