WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

„Święty Mikołaj z Miry” – z cyklu najlepsze książki dla dzieci

12 marca 2020

Święty Mikołaj to znana nam wszystkim postać. Mało kto zastanawia się jednak, jaka jest jego historia. Z biografią świętego Mikołaja z Miry pomagają zapoznać się książki dla najmłodszych z naszej księgarni internetowej Święty Wojciech. Oto godne polecenia pozycje na temat Mikołaja z Miry.

„ŚŚwięty Mikołaj to znana nam wszystkim postać. Mało kto zastanawia się jednak, jaka jest jego historia. Z biografią świętego Mikołaja z Miry pomagają zapoznać się książki dla najmłodszych z naszej księgarni internetowej Święty Wojciech. Oto godne polecenia pozycje na temat Mikołaja z Miry.więty Mikołaj z Miry” – z cyklu najlepsze książki dla dzieci
 

 

 „Święty Mikołaj z Miry” — książka z cyklu „Święci uśmiechnięci”

 
W domowej biblioteczce każdego małego chrześcijanina znaleźć powinna się co najmniej 1 książeczka z serii „Święci uśmiechnięci.” To seria wydawnictw dla najmłodszych prezentująca liczne fakty i anegdoty z życia świętych. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi przystępny, rymowany tekst, kolorowe ilustracje, czytelna, rozstrzelona czcionka, śliskie strony, sztywna okładka oraz poręczny format. Książeczki te stanowią znakomity pomysł na prezent świąteczny czy urodzinowy dla malucha. Jedną z książek z serii jest „Święty Mikołaj z Miry” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Przeznaczona jest ona dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Książka na temat świętego Mikołaja z Miry odpowiada na pytania, takie jak: „Kim naprawdę był święty Mikołaj?”, „Gdzie mieszkał?” czy „Dlaczego w dniu jego święta otrzymujemy prezenty?”.
 
W serii „Święci uśmiechnięci” znajdują się również książki. Są to między innymi:
 
  • Święty Franciszek z Asyżu" — to piękna historia o człowieku, który kochał zarówno Boga, jak i ludzi oraz przyrodę. To właśnie jemu zawdzięczamy tradycję szopki bożonarodzeniowej oraz Pieśń Słoneczną.
  • Święty Jan Bosko" — książka ta opowiada historię małego Janka, który marzył o karierze iluzjonisty, linoskoczka oraz gawędziarza. Jego losy potoczyły się jednak zupełnie inaczej — został on księdzem. Tym, co go wyróżniało było doskonałe podejście do dorastających, nieposłusznych dzieci.
 

 Inne ciekawe książki na temat św. Mikołaja z Miry

 
W bogatym asortymencie naszej katolickiej księgarni internetowej znaleźć można również inne, niemniej ciekawe, książki dla dzieci na temat świętego Mikołaja z Miry. Przykładem jest „Niezwykły Święty Mikołaj" Svena Nordqvista. Książka ta opowiada historię Pettsona, który obiecał swojemu kotu Findusowi, że w Wigilię odwiedzi go święty Mikołaj. Z czasem zorientował się jednak, że nie powinien tego robić, jako że postać ta nie istnieje. Postanowił zbudować Mikołaja — robota, który mógłby mówić i poruszać się. Czy kot dał się nabrać i uwierzył, że jest to prawdziwy Święty Mikołaj? Odpowiedź znaleźć można na kartach tej książki.
 
Nie tylko biografia świętego Mikołaja z Miry jest w stanie przybliżyć dzieciom tę postać. Równie dobrze zrobi to książeczka do kolorowania Święty Mikołaj. Zawiera ona piękne ilustracje uznanej polskiej plastyczki — Joanny Ordon.
 
Dobrą alternatywą dla książki na temat sw. Mikołaja z Miry może być płyta DVD „Mikołaj — chłopiec, który został świętym."Zawiera ona 27 — minutowy film animowany z dubbingiem aktorskim opowiadający o życiu świętego Mikołaja oraz teledyski zespołu Promyczki Dobra — „Święty Mikołaju” oraz „Dookoła Słońca.”
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję