Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Zgodnie z dyrektywą dotyczącą prywatności w sieci, musimy zapytać o Twoją zgodę na zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.
Miłosierdzie Boże jest jednym z najważniejszych atrybutów Boga, który jest obecny w naszym życiu każdego dnia. Jest to niezwykła cecha, która wyraża się w nieskończonej życzliwości, przebaczeniu i miłości, jaką Pan okazuje nam bez względu na nasze grzechy i niedoskonałości. Cytaty ukazujące piękno Miłosierdzia Bożego są niezwykle wzruszające i inspirujące, a ich przypomnienie może być dla nas przewodnikiem w trudnych chwilach oraz źródłem nadziei i pocieszenia. Przypomnijmy sobie zatem te piękne słowa, które ukazują nam bezgraniczne miłosierdzie Boga.
„Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy, który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym, abyśmy tych, którzy są w jakimkolwiek utrapieniu, pocieszać mogli taką pociechą, jaką nas samych Bóg pociesza.”
II List do Koryntian 1, 3-4
„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.”
Ew. Mateusza 5, 7
„Wpadnijmy raczej w ręce Pana, bo wielkie jest Jego miłosierdzie, ale w ręce człowieka niech nie wpadnę!”
2 Sm 24, 14
„Od samego początku mojej posługi Piotrowej w Rzymie uważałem, że głoszenie tego orędzia o Bożym miłosierdziu to moje szczególne zadanie. Wyznaczyła mi je Opatrzność w dzisiejszej sytuacji człowieka, Kościoła i świata. Rzec by można, że to właśnie ta sytuacja wyznaczyła mi to orędzie jako moje zadanie przed Bogiem.”
Jan Paweł II, Collevalenza, 22 listopada 1981
z okazji pierwszej rocznicy encykliki „Dives in Misericordia”
„Przekażcie przyszłym pokoleniom orędzie Bożego Miłosierdzia, które upodobało sobie to miasto, aby objawić się światu. U końca XX wieku świat zdaje się potrzebować tego orędzia bardziej niż kiedykolwiek. Nieście je w nowe czasy jako zaczyn nadziei i rękojmię zbawienia.”
Jan Paweł II, Kraków, 15 czerwca 1999
„Zachęcam was z całego serca, abyście w środowiskach swego życia i pracy byli apostołami Bożego Miłosierdzia, tak jak bł. Faustyna Kowalska.”
Jan Paweł II, Watykan, Regina caeli, 11 kwietnia 1999
„Światło Bożego Miłosierdzia, które Bóg zechciał niejako powierzyć światu na nowo poprzez charyzmat Siostry Faustyny, będzie rozjaśniało ludzkie drogi w trzecim tysiącleciu”.
Jan Paweł II, w czasie kanonizacji św. s. Faustyny
„Jeśli miłosierdzie jest misją Kościoła, musimy jak najbardziej ułatwić wiernym dostęp do tego spotkania miłości, troszcząc się o nie od pierwszej spowiedzi dzieci i rozciągając tę uwagę na miejsca opieki i cierpienia”
Papież Franciszek,
do spowiedników XXXIII kursu dotyczącego forum wewnętrznego, organizowanego przez Penitencjarię Apostolską.
„Miłosierdzie Boże zmienia świat. Odrobina miłosierdzia czyni świat mniej zimnym i bardziej sprawiedliwym. Musimy zrozumieć dobrze to miłosierdzie Boga, tego miłosiernego Ojca, który ma tak wiele cierpliwości.”
Papież Franciszek, Anioł Pański, 17.03.2013
„Bóg nikomu Miłosierdzia Swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się Miłosierdzie Boże.”
Dzienniczek Siostry Faustyny, 72
„Zapewniam ci stały dochód, z którego żyć będziesz. Twoim obowiązkiem jest zupełna ufność w dobroć Moją, a Moim obowiązkiem jest dać ci wszystko, czego potrzebujesz. Czynię się sam zależny od twojej ufności; jeżeli ufność twoja będzie wielka, to hojność Moja nie będzie znać miary”
Dzienniczek Siostry Faustyny, 548
„Dla ciebie błogosławię krajowi całemu – i uczynił duży znak krzyża ręką nad Ojczyzna naszą. Radość wielka napełniła duszę moją widząc dobroć Boga.”
Dzienniczek Siostry Faustyny, 39
„Powiedz – mówił do niej – że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich są ukoronowane miłosierdziem.”
Dzienniczek Siostry Faustyny, 301
Lato to idealny czas, by nadrobić czytanie książek. To również dobry moment, by uzupełnić biblioteczkę o wartościowe pozycje.
Wielki Czwartek jest dniem, w którym Chrystus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa.