Modlitwa za dzieci do codziennego odmawiania

Modlitwa za dzieci do codziennego odmawiania

Modlitwa za dzieci może być również skutecznym sposobem na pokonanie trudności, które mogą pojawić się w ich życiu, takich jak choroby, problemy emocjonalne czy trudności w szkole.

Modlitwa za dzieci jest również ważna, ponieważ pozwala rodzicom i opiekunom zbliżyć się do Boga i szukać Jego prowadzenia w kwestii wychowywania swoich dzieci. Może to być również okazja do uczenia dzieci ważności modlitwy i jak ważne jest szukanie Bożej pomocy i opieki w codziennych sprawach.

Istnieje wiele sposobów, w jakie rodzice i opiekunowie mogą się modlić za swoje dzieci. Może to być modlitwa indywidualna, ale może również obejmować modlitwę z innymi osobami lub nawet całym zborem. Może to być również modlitwa w formie pisemnej, taka jak list do Boga z prośbami o pomoc dla dziecka. Ważne jest, aby modlitwa była szczera i autentyczna, a także aby rodzice i opiekunowie pozostawali otwarci na to, co Bóg może im powiedzieć podczas modlitwy za dzieci.

Przykładowa modlitwa za dzieci:

„Aniele Stróżu naszego dziecka

pozdrawiamy Cię i serdecznie dziękujemy za Twoją niestrudzoną opiekę, jaką nad nim sprawujesz.

Prosimy cię o wsparcie, czuwaj nad nim.

Pomóż naszej córce/synowi obrać drogę zgodną z planami Bożymi.

Usuwaj przeszkody, pojawiające się na niej.

Oszczędź naszemu dziecku pomyłek i rozczarowań,

jakie mogłyby wywołać błędne decyzje.

Prosimy Cię o to całym sercem,

przekonani, że wysłucha Cię nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus,

który żyje i króluje na wieki wieków.

Amen”

Podsumowując, modlitwa za dzieci jest ważnym sposobem na pokazywanie im Bożej miłości i troski oraz na pomaganie im w rozwijaniu się jako ludzie wierzący. Jest to również skuteczny sposób na pokonywanie trudności, z jakimi mogą się zmywać dzieci, oraz na szukanie Bożego prowadzenia i opieki w kwestii wychowywania swoich dzieci. Modlitwa za dzieci może być różnorodna i może obejmować modlitwę indywidualną, modlitwę z innymi osobami lub nawet całym zborem, a także modlitwę w formie pisemnej. Ważne jest, aby modlitwa była szczera i autentyczna oraz aby rodzice i opiekunowie pozostawali otwarci na to, co Bóg może im powiedzieć podczas modlitwy za dzieci.

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!
4 sierpnia 2023

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!

„Wakacje ze Słowem” to darmowy e-book Wydawnictwa Świętego Wojciecha przygotowany specjalnie dla Czytelników, którzy właśnie wybierają się na urlop, ale także tych, którzy pozostały czas lata pragną wykorzystać na duchowy wzrost i rozwój relacji z Bogiem.

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego
15 czerwca 2023

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, znany polski kapłan, ewangelizator i autor, przemawiał do serc milionów ludzi, wnosząc nastrój refleksji, inspiracji i nadziei. Jego słowa nie tylko dotykały wierzących, ale również dotykają wszystkich tych, którzy pragną zrozumieć głębszy sens życia.

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach
15 czerwca 2023

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach

W obliczu choroby, zarówno własnej, jak i bliskich nam osób, często poszukujemy źródeł siły, pocieszenia i nadziei. Modlitwa od wieków stanowi nieodłączną część ludzkiego doświadczenia duchowego i w tych trudnych momentach nabiera szczególnego znaczenia. Jest to czas, gdy kierujemy swoje myśli i uczucia w stronę Boga, wierząc w Jego obecność, wsparcie i uzdrowienie.

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu