Modlitwa za dzieci do codziennego odmawiania

Modlitwa za dzieci do codziennego odmawiania

Modlitwa za dzieci może być również skutecznym sposobem na pokonanie trudności, które mogą pojawić się w ich życiu, takich jak choroby, problemy emocjonalne czy trudności w szkole.

Modlitwa za dzieci jest również ważna, ponieważ pozwala rodzicom i opiekunom zbliżyć się do Boga i szukać Jego prowadzenia w kwestii wychowywania swoich dzieci. Może to być również okazja do uczenia dzieci ważności modlitwy i jak ważne jest szukanie Bożej pomocy i opieki w codziennych sprawach.

Istnieje wiele sposobów, w jakie rodzice i opiekunowie mogą się modlić za swoje dzieci. Może to być modlitwa indywidualna, ale może również obejmować modlitwę z innymi osobami lub nawet całym zborem. Może to być również modlitwa w formie pisemnej, taka jak list do Boga z prośbami o pomoc dla dziecka. Ważne jest, aby modlitwa była szczera i autentyczna, a także aby rodzice i opiekunowie pozostawali otwarci na to, co Bóg może im powiedzieć podczas modlitwy za dzieci.

Przykładowa modlitwa za dzieci:

„Aniele Stróżu naszego dziecka

pozdrawiamy Cię i serdecznie dziękujemy za Twoją niestrudzoną opiekę, jaką nad nim sprawujesz.

Prosimy cię o wsparcie, czuwaj nad nim.

Pomóż naszej córce/synowi obrać drogę zgodną z planami Bożymi.

Usuwaj przeszkody, pojawiające się na niej.

Oszczędź naszemu dziecku pomyłek i rozczarowań,

jakie mogłyby wywołać błędne decyzje.

Prosimy Cię o to całym sercem,

przekonani, że wysłucha Cię nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus,

który żyje i króluje na wieki wieków.

Amen”

Podsumowując, modlitwa za dzieci jest ważnym sposobem na pokazywanie im Bożej miłości i troski oraz na pomaganie im w rozwijaniu się jako ludzie wierzący. Jest to również skuteczny sposób na pokonywanie trudności, z jakimi mogą się zmywać dzieci, oraz na szukanie Bożego prowadzenia i opieki w kwestii wychowywania swoich dzieci. Modlitwa za dzieci może być różnorodna i może obejmować modlitwę indywidualną, modlitwę z innymi osobami lub nawet całym zborem, a także modlitwę w formie pisemnej. Ważne jest, aby modlitwa była szczera i autentyczna oraz aby rodzice i opiekunowie pozostawali otwarci na to, co Bóg może im powiedzieć podczas modlitwy za dzieci.

Modlitwa do ducha świętego, która działa!
20 stycznia 2023

Modlitwa do ducha świętego, która działa!

Modlitwa do Ducha Świętego to jeden z najważniejszych elementów wiary chrześcijańskiej. Jej treść została przekazana przez samego Jezusa Chrystusa, który nakazał swoim uczniom modlić się do Ducha Świętego i prosić Go o pomoc w wierze i codziennym życiu.

Wyjątkowe Albumy historyczne
5 stycznia 2023

Wyjątkowe Albumy historyczne

W poprzednich latach nakładem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu ukazały się dwa wyjątkowe albumy, które nasi Czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.swietywojciech.pl. Publikacje adresowane są zarówno do zawodowych historyków, jak i osób amatorsko zajmujących się historią, czy genealogią.

Szatki do chrztu na 2023 — nasze propozycje
15 grudnia 2022

Szatki do chrztu na 2023 — nasze propozycje

Rodzice dziecka przystępującego do sakramentu, jakim jest Chrzest Święty, zaopatrzyć muszą się w różnego rodzaju dewocjonalia. Jednym z nich jest szatka do chrztu. Czym kierować się przy jej wyborze?

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu