Kościół. Podręczny Przewodnik e-book

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron120
Rok wydania2023
ISBN978-83-8065-532-4
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha
Oprawabroszura

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 25,40 zł Regular Price 29,90 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Mamy różne skojarzenia ze słowem „kościół” – a wśród nich te: budynek, instytucja, księża, wielki duchowy organizm funkcjonujący na całym świecie. Czym tak naprawdę jest Kościół? Czy da się go jednoznacznie sklasyfikować? Czy to prawda, że współczesny Kościół przechodzi poważny kryzys?

Te tematy bez wątpienia wzbudzają dziś różne emocje. Niektórzy są blisko życia wspólnoty wiary, inni mówią, że „Kościół ich boli”. Jeszcze inni na myśl o Kościele czują obojętność.

Ksiądz Jan Frąckowiak porusza wspomniane wyżej kwestie i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak w grzesznej ziemskiej rzeczywistości można odkryć w Kościele działania Boga. Jak pisze autor: „Jestem (…) przekonany, że odmieniany dzisiaj przez przypadki kościelny kryzys jest nie tyle zagrożeniem, ile raczej szansą, poprzez którą Duch Święty chce odnowić swój Kościół”.

To książka dla wszystkich, którzy są zainteresowani losem Kościoła i chcą znaleźć w nim swoje miejsce.

 

Dlaczego warto kupić tę książkę?

 - Krótkie rozważania na tematy związane z Kościołem – niekiedy osobiste, poruszające.  Trafiają do każdego czytelnika.

- Rozważania układają się w spójny wywód o współczesnym Kościele – interesujący zarówno dla tych, którzy są w kryzysie wiary, jak i tych, którzy chcą sobie tę tematykę uporządkować w głowie.

- Autor stawia pytania, które zadaje sobie wielu wierzących; to nie jest wykład akademicki, a przyjazne wiernemu wytłumaczenie, o co chodzi w Kościele – instytucji i kościele – wspólnocie.

Nota o autorze:

Ks. Jan Frąckowiak – urodzony w Poznaniu, wyświęcony na kapłana w roku 2009. Pracował jako wikariusz w Wolsztynie i w Komornikach oraz jako sekretarz Arcybiskupa Poznańskiego. Studiował teologię dogmatyczną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Jest rektorem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Wykłada na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Posługuje jako duszpasterz Okręgu Wielkopolskiego ZHR.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?

Recenzja z portalu misyjne.pl

https://misyjne.pl/kim-jest-kosciol/

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu