Przewodnik Katolicki nr 45/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 45/6.11.2022

 

Jezus nie przyszedł z konstytucją

Próby budowania królestwa Bożego rozumianego dosłownie: wprowadzanie wartości wynikających wyłącznie z wiary jako obowiązujących wszystkich obywateli czy odmawianie niewierzącym prawa do nazywania się patriotami są niczym innym, jak przejawem ludzkiej pychy i ambicji. Jezus sam mówił, że królestwo Jego nie jest z tego świata.

 

Albo chrześcijaństwo, albo nihilizm?

Chrześcijaństwo jest nie do pogodzenia z nihilizmem. Tylko że człowiek to nie idea. Jest żywą, dynamiczną i tajemniczą istotą. Twierdzenie, że niewierzący z zasady kieruje się nihilizmem, krzywdzi.

 

Prąd z limitem

Limit ceny prądu ustalony na przyszły rok uratuje zapewne niejedną firmę przed upadkiem i niejedną gminę przed zwinięciem usług publicznych. Objęte zostaną nim m.in. szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, szpitale, kościoły i inne związki wyznaniowe, domy pomocy i instytucje kultury.

 

Przejęte święto

Obchody 20-lecia niepodległości w 1938 r. ukazują starcie dwóch kształtów pamięci, dzielących ówczesnych obywateli RP. Piłsudczycy pragnęli wzmocnić mit legitymizujący ich władzę, narodowcy pragnęli ów mit podważyć, ukazując zasługi swego przywódcy – Romana Dmowskiego.

 

Pierwsza pomoc w zranieniu emocjonalnym

Gdy rozbijesz sobie kolano, wiesz co zrobić – zdezynfekować, nałożyć plaster. Co jednak można zdziałać, gdy zraniona zostanie taka część, na którą nie można nałożyć plastra, na przykład emocje?

 

Pożegnanie po trudnym życiu

Kiedy umiera rodzic, z którym miało trudne relacje, dorosłe dziecko często mierzy się z bagażem doświadczeń i gmatwaniną emocji. Jak być przy odchodzącym, nie zapominając jednocześnie o sobie? Rozmowa z psychoterapeutką Agnieszką Fortuną RSCJ.

 

Siać mimo wszystko

Na ekrany kin powraca postać kardynała Wyszyńskiego – tym razem w roli duchowego przywódcy, odważnie przeciwstawiającego się wrogom Kościoła. Prorok Michała Kondrata to opowieść o prymasie, który po trzech latach interowania ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu