WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dekalog z dzieckiem,oprawa twarda. Poradnik dla rodziców

Piotr Krzyżewski

Liczba stron:
48
Wymiary:
195 x 195
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-317-9
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Poprzez Dekalog poprowadzi czytelników Benek, pomoże on zrozumieć uczucia dziecka, które nie zna jeszcze pojęcia "cudzołóstwa", a jednak wyczuwa między rodzicami niepokój i brak miłości... Dzieci są w jakiś sposób mistrzami w drodze do nieba. Dorośli potrafią wymienić dziesięć przykazań, dzieci za to bezbłędnie wyczuwają ich sens (choć jeszcze nie potrafią tego nazwać) i równocześnie boleśnie doznają konsekwencji ich łamania. To książka dla Rodziców i ich dzieci. Jest syntezą dwóch światów: "dorosłej" wiary i wiedzy oraz dziecięcej ufności i wrażliwości.

55
INNE WYDANIA
CENA

5,00 zł

1,00 zł

Nowe Towar niedostępny 9788375163179 10,00
CENA DETALICZNA19,90 zł
NASZA
CENA
10,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Szkolnystart.pl

Opinia z dnia: 31.05.11r

Dekalog z dzieckiem - poradnik dla rodziców to książka dzięki której będziecie mogli wraz z dzieckiem porozmawiać o ważnych dla was wartościach. Dzięki niej w łatwy sposób maluch przyswoi sobie 10 przykazań i będzie je doskonale rozumiał. A Wy będziecie potrafili mu tą wiedzę przekazać. Cytaty z Biblii, kolorowe obrazki , pytania pomocnicze i proste wyjaśnienie każdego z przykazań z osobna ułatwi Wam to zadanie.

Recenzja była przydatna

Wiara.pl

Opinia z dnia: 16.05.11r

Jak opowiedzieć dziecku o Dekalogu? Rodzicom czasem wydaje się, że jest jeszcze zbyt małe. Autor tej książki uważa inaczej. Jego zdaniem dzieci doskonale rozumieją sens Bożych drogowskazów, choć czasem nie umieją tego jeszcze nazwać. Może przeczytanie tej książeczki z dzieckiem stanie się okazją, by spojrzeć na Dekalog jego oczami?

Recenzja była przydatna

Granice.pl

Opinia z dnia: 02.06.11r

Darowany człowiekowi przez Boga zbiór podstawowych zakazów i nakazów moralnych, stał się obowiązującym dla każdego chrześcijanina. Taki stan rzeczy został podyktowany troską o człowieka, którego powołaniem jest dążenie do nieprzemijającego szczęścia. Pomocą w realizacji owego zadania służą „drogowskazy” składające się na powszechnie znany Dekalog. Znajomość przykazań nie musi jednak oznaczać postępowania zgodnego z nimi. Dlatego bardzo ważne jest, by uświadamianie konieczności życia w prawdzie i miłości rozpoczęło się w wieku, gdy dziecięca wrażliwość znajduje się jeszcze na wysokim poziomie. Książka „Dekalog z dzieckiem” skierowana jest do dzieci i rodziców oraz wszystkich tych, którzy w edukacji młodego pokolenia pragną uwzględnić główne zasady chrześcijańskiego postępowania. Przy omawianiu kolejnych przykazań Piotr Krzyżewski zastosował jednolitą konstrukcję. W odniesieniu do każdego z nich znalazły się więc takie elementy jak: dosłowna treść, sigla biblijne, cytaty zaczerpnięte z innych ksiąg Starego i Nowego Testamentu, wzbogacające rozważaną myśl przewodnią, rysunki, zdjęcia, objaśniające refleksje, a także zmuszające do zastanowienia pytania dotyczące poszczególnych przykazań. Przy ich omawianiu nie zabrakło również przemyśleń wyjaśniających sens stosowania się do zaleceń Pana Boga. Są także propozycje praktycznej realizacji każdego z nich. W przyswojeniu treści Dekalogu oraz zrozumieniu znaczenia Bożych przykazań, młodemu czytelnikowi pomaga niezwykle sympatyczny Benek – gość w czerwonej czapeczce, żółtej koszulce i niebieskich spodenkach – który apelując do uczuć czytającego/słuchającego dziecka, swoim uśmiechem i celnymi spostrzeżeniami trafia do głębi umysłów i serc czytelników. Trafność rozważań uśmiechniętego Benka zostaje potwierdzona wypowiedzianymi przez niego krótkimi zdaniami lub pytaniami, wyrażającymi głębokie przemyślenia, bezpośrednio związane z omawianym przykazaniem. Dodatkowym elementem ułatwiającym dziecku zagłębienie się w istotę Bożych nakazów i zakazów są stwierdzenia: „…przykazanie jest przeciwko”, „…przykazanie obejmuje”, „…przykazanie zakazuje”, „…przykazanie dotyczy również”, a także „…przykazanie ostrzega nas przed”. Książka napisana jest w sposób przystępny, prostym językiem zrozumiałym dla wszystkich. Każdemu przykazaniu przyporządkowany jest inny kolor, co sprawia, że podane treści są bardziej przejrzyste i jednoznaczne. Kolorowe ilustracje pomagają utożsamiać się z przedstawionymi bohaterami, co sprzyja chęci sprostania chrześcijańskim obowiązkom, do jakich zostali powołani wszyscy wierzący. Atutem jest również twarda okładka, co pozwala na częste korzystanie z proponowanej pozycji, bez obawy szybkiego jej zniszczenia. Lektura książki z pewnością przypadnie do gustu tym, dla których sprawy zbawienia mają ogromne znaczenie.

Recenzja była przydatna

Przewodik Katolicki, maku

Opinia z dnia: 25.06.12r

Choć dziecko nie rozumie jeszcze takich słów, jak: cudzołóstwo, składanie fałszywego świadectwa, pożądanie, to ma w sobie wrażliwość, która pozwala mu przeżywać wiarę. Ta niewielka książka to klucz do rozmów z dziećmi o Dekalogu. Jest nim po prostu serce dziecka. Jezus przecież mówił, że musimy stać się jak dzieci, by wejść do królestwa Bożego.

Recenzja była przydatna

Anna

Opinia z dnia: 12.04.16r

Twoje dziecko w końcu zapyta, co to znaczy "nie cudzołóż" co wtedy mu odpowiesz? Poczytaj ten poradnik, przemyśl, a na każde pytanie dotyczące dekalogu odpowiesz zgodnie z prawdą i uczciwie.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,00 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

Tomasz i Anna Wełniak

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

Anna Wełniak

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję