WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święty Franciszek z Asyżu – najlepsze książki dla dzieci

14 lutego 2022

Franciszek z Asyżu to założyciel zakonu franciszkanów, średniowieczny mistyk, misjonarz, stygmatyk oraz święty Kościoła katolickiego. Jest patronem ekologów, ekologii, franciszkanów czarnych, franciszkanów obserwantów, kapucynek oraz zwierząt. 13 marca 2013 roku stał się patronem kardynała Jorge Maria Bergoglia, który po wyborze na papieża przyjął imię Franciszek.


Chcąc dowiedzieć się nieco więcej na temat postaci, jaką był św Franciszek z Asyżu, warto sięgnąć po jedną z książeczek z serii Święci Uśmiechnięci Elizy Piotrowskiej. To autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka szeregu nagród literackich, tłumacz języka włoskiego, historyk i krytyk sztuki. Współpracuje z wieloma pismami dla sieci. Książki Święci Uśmiechnięci prezentują liczne fakty oraz anegdoty z życia poszczególnych świętych, trzymając się prawdy historycznej. Przedstawieni tam bohaterowie są normalnymi ludźmi, którzy mają zarówno zalety, jak i wady oraz przeżywają wzloty i upadki. Niektórzy z nich pochodzą z bogatych rodzin, inni są natomiast zamożni. Tym, co ich łączy jest miłość do Boga oraz ludzi i to, że swoimi uczynkami zasłużyli na świętość. Czym jeszcze wyróżniają się książeczki z serii Święci Uśmiechnięci? Czytelnicy doceniają je za piękne, kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje, rozstrzelony, druk, rymowany tekst, sztywną, odporną na uszkodzenia okładkę oraz poręczny format, który sprawia, że znakomicie sprawdzają się one nie tylko w domu, lecz także podczas różnego rodzaju wyjazdów. Na końcu każdej książki znajduje się krzyżówka, dzięki której młodzi czytelnicy mogą sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę na temat życia wybranych świętych. Pozycja z serii Święci Uśmiechnięci na temat postaci, jaką był święty Franciszek ma 48 stron i została wydana przez Wydawnictwo Święty Wojciech. „Święty Franciszek z Asyżu. Święci Uśmiechnięci" to doskonały pomysł na prezent dla młodego katolika, na przykład z okazji Pierwszej Komunii Świętej.
 
Godną polecenia książką dla dzieci na temat postaci, jaką był św Franciszek z Asyżu jest również „Święty Franciszek” autorstwa Ewy Stadtmller. Święty Franciszek z Asyżu życiorys dla dzieci jest dedykowany czytelnikom w wieku przedszkolnym. Książka religijna dla dzieci ma postać kolorowanki.
 
We wspomnianej powyżej serii Święci Uśmiechnięci można znaleźć również inne ciekawe książeczki dla najmłodszych. Jedną z nich jest „Święty Jan Bosko". Opowiada ona historię małego Janka, który marzył o karierze iluzjonisty, linoskoczka i gawędziarza. Jego życie potoczyło się jednak zupełnie inaczej i został on księdzem zajmującym się młodymi, dorastającymi urwisami, z którymi nikt nie mógł sobie poradzić.
 
Dużą popularnością wśród czytelników cieszy się także książka „Święty Antoni z Padwy". To wesoła opowieść o cichym, skromnym bracie Antonim, który mimo tego, iż nieustannie szukał samotności, gromadził wokół siebie mnóstwo ludzi. O Bogu mówił ta pięknie, że na każde jego kazanie przychodziły tłumy wiernych.
 
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję