Wyjątkowe Albumy historyczne

Wyjątkowe Albumy historyczne

W poprzednich latach nakładem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu ukazały się dwa wyjątkowe albumy, które nasi Czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.swietywojciech.pl. Publikacje adresowane są zarówno do zawodowych historyków, jak i osób amatorsko zajmujących się historią, czy genealogią.

Za Boga i Ojczyznę. Przewodnik po miejscach spoczynku Wielkopolan poległych w latach 1918 – 1921
Autorami publikacji są dr Sławomir Józefiak i Bartosz Biegała. To projekt, który doskonale wpisuje się w podjęte wcześniej projekty ewidencyjne miejsc spoczynku powstańców styczniowych i powstańców wielkopolskich. Celem tego wydawnictwa było przeprowadzenie dodatkowej kwerendy archiwalnej, aby uzupełnić dotychczasowe wydawnictwa źródłowe odnoszące się do poległych w I wojnie światowej żołnierzy oraz w walkach o granice Polski 1918-1921, na podstawie akt przechowywanych w archiwach państwowych w: Poznaniu, Gnieźnie, Koninie, Pile, Kaliszu i Lesznie.

Formę elektroniczną książki można pobrać TUTAJ

Polsce wolność wróć! Groby wojenne z okresu powstania styczniowego w Wielkopolsce
To pozycja, która upamiętnia poległych w latach 1863-1864. Autorzy – dr Sławomir Józefiak i Bartosz Biegała podkreślają, że współcześnie pamięć o wybuchu styczniowego zrywu jest wciąż żywa. Kolejne rocznice obchodzone są bardzo uroczyście, a towarzyszom im okazjonalne wydawnictwa, wystawy, prelekcje oraz konferencje naukowe. Lokalne społeczności przeprowadzają zbiórki, dzięki którym na grobach powstańczych pojawiają się okazałe pomniki. Dużą rolę w zachowaniu pamięci o powstańcach odgrywają także organizacje pozarządowe, które dbają o materialne dziedzictwo powstania, jakim są m.in. groby weteranów oraz miejsca pamięci.

Formę elektroniczną książki można pobrać TUTAJ

Modlitwa za dzieci do codziennego odmawiania
20 stycznia 2023

Modlitwa za dzieci do codziennego odmawiania

Modlitwa za dzieci jest szczególnie ważna, ponieważ dzieci są szczególnie podatne na wpływy z zewnątrz i potrzebują ochrony i opieki. Rodzice i inni opiekunowie są odpowiedzialni za modlitwę za swoje dzieci, aby pomóc im w rozwijaniu się jako ludzie wierzący i wypełniający swoje przeznaczenie w życiu.

Modlitwa do ducha świętego, która działa!
20 stycznia 2023

Modlitwa do ducha świętego, która działa!

Modlitwa do Ducha Świętego to jeden z najważniejszych elementów wiary chrześcijańskiej. Jej treść została przekazana przez samego Jezusa Chrystusa, który nakazał swoim uczniom modlić się do Ducha Świętego i prosić Go o pomoc w wierze i codziennym życiu.

Szatki do chrztu na 2023 — nasze propozycje
15 grudnia 2022

Szatki do chrztu na 2023 — nasze propozycje

Rodzice dziecka przystępującego do sakramentu, jakim jest Chrzest Święty, zaopatrzyć muszą się w różnego rodzaju dewocjonalia. Jednym z nich jest szatka do chrztu. Czym kierować się przy jej wyborze?

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu