Wyjątkowe Albumy historyczne

Wyjątkowe Albumy historyczne

W poprzednich latach nakładem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu ukazały się dwa wyjątkowe albumy, które nasi Czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.swietywojciech.pl. Publikacje adresowane są zarówno do zawodowych historyków, jak i osób amatorsko zajmujących się historią, czy genealogią.

Za Boga i Ojczyznę. Przewodnik po miejscach spoczynku Wielkopolan poległych w latach 1918 – 1921
Autorami publikacji są dr Sławomir Józefiak i Bartosz Biegała. To projekt, który doskonale wpisuje się w podjęte wcześniej projekty ewidencyjne miejsc spoczynku powstańców styczniowych i powstańców wielkopolskich. Celem tego wydawnictwa było przeprowadzenie dodatkowej kwerendy archiwalnej, aby uzupełnić dotychczasowe wydawnictwa źródłowe odnoszące się do poległych w I wojnie światowej żołnierzy oraz w walkach o granice Polski 1918-1921, na podstawie akt przechowywanych w archiwach państwowych w: Poznaniu, Gnieźnie, Koninie, Pile, Kaliszu i Lesznie.

Formę elektroniczną książki można pobrać TUTAJ

Polsce wolność wróć! Groby wojenne z okresu powstania styczniowego w Wielkopolsce
To pozycja, która upamiętnia poległych w latach 1863-1864. Autorzy – dr Sławomir Józefiak i Bartosz Biegała podkreślają, że współcześnie pamięć o wybuchu styczniowego zrywu jest wciąż żywa. Kolejne rocznice obchodzone są bardzo uroczyście, a towarzyszom im okazjonalne wydawnictwa, wystawy, prelekcje oraz konferencje naukowe. Lokalne społeczności przeprowadzają zbiórki, dzięki którym na grobach powstańczych pojawiają się okazałe pomniki. Dużą rolę w zachowaniu pamięci o powstańcach odgrywają także organizacje pozarządowe, które dbają o materialne dziedzictwo powstania, jakim są m.in. groby weteranów oraz miejsca pamięci.

Formę elektroniczną książki można pobrać TUTAJ

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!
4 sierpnia 2023

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!

„Wakacje ze Słowem” to darmowy e-book Wydawnictwa Świętego Wojciecha przygotowany specjalnie dla Czytelników, którzy właśnie wybierają się na urlop, ale także tych, którzy pozostały czas lata pragną wykorzystać na duchowy wzrost i rozwój relacji z Bogiem.

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego
15 czerwca 2023

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, znany polski kapłan, ewangelizator i autor, przemawiał do serc milionów ludzi, wnosząc nastrój refleksji, inspiracji i nadziei. Jego słowa nie tylko dotykały wierzących, ale również dotykają wszystkich tych, którzy pragną zrozumieć głębszy sens życia.

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach
15 czerwca 2023

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach

W obliczu choroby, zarówno własnej, jak i bliskich nam osób, często poszukujemy źródeł siły, pocieszenia i nadziei. Modlitwa od wieków stanowi nieodłączną część ludzkiego doświadczenia duchowego i w tych trudnych momentach nabiera szczególnego znaczenia. Jest to czas, gdy kierujemy swoje myśli i uczucia w stronę Boga, wierząc w Jego obecność, wsparcie i uzdrowienie.

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu