WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Książki religijne dla młodzieży — 5 propozycji

16 września 2019

Książki religijne dla młodzieży to znakomity pomysł na prezent urodzinowy oraz sprawdzony sposób na przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z duchowością. Oto najciekawsze książki o tematyce religijnej oferowane przez naszą księgarnię internetową Świętego Wojciecha.

Najciekawsze książki religijne dla dzieci i młodzieży

 

Godne polecenia książki religijne na prezent dla dorastającego dziecka to:

 

•    „Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove’a” autorstwa Ally Breedlove. Ta polecana książka religijna jest opowieścią o Benie, który cierpi na kardiomiopatię przerostową — wadę serca, która wystawia go na nieustające ryzyko nagłej śmierci. Chłopak aż 4 razy przeszedł zatrzymanie akcji serca, w trakcie których poczuł obecność aniołów i doświadczył uczucia niebiańskiego spokoju. Chłopak nakręcił również dwuczęściowy film „Oto moja historia”, który opowiada o jego doświadczeniach śmierci i dążeniu do nieba. 7 dni po opublikowaniu go w serwisie YouTube, chłopak zmarł. Wtedy to jego najbliżsi natknęli się na nagrania i postanowili podzielić się niesamowitą historią Bena z całym światem.

•    „Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania" — ta bestsellerowa książka religijna proponuje nastolatkom nieszablonową drogę do wiary. To osobisty przewodnik prowadzący do decyzji związania się z Bogiem i Kościołem i zawierający nowe sposoby mówienia o modlitwie, Biblii, Duchu Świętym, Kościele oraz sakramentach. Książka stanowi kompendium wiedzy katechizmowej. Znaleźć można tutaj zarówno przydatne modlitwy, pieśni i obrzędy, jak i przykuwające wzrok ilustrację.

•    „Proroctwo Samuela" Jeana — Michela Touche. Książka religijna dla dzieci opowiada historię Mikołaja i Fryderyka, którzy przenoszą się w czasy biblijne i stają się świadkami wejścia narodu wybranego do Ziemi Obiecanej. Biorą oni udział w bitwie pod Jerycho, poznają proroka Samuela i są świadkami pojedynku Dawida z Goliatem. To niezwykle wciągająca, pełna nagłych zwrotów akcji powieść przygodowa dla młodych czytelników.

•    „Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa" Stephana Michielsa — to mocna, szczera i prawdziwa opowieść Stephana, którego życiem rządzą narkotyki, seks i muzyka hard rockowa. Z każdym dniem pogrąża się on coraz bardziej, a jego życiem zaczynają rządzić pieniądze i ideologia New Age. W obliczu obezwładniającego smutku i pustki, chłopak zaczyna wołać do Boga. Wtedy to jego życie odmienia się na zawsze. Stephen zdaje sobie sprawę z faktu, że, aby zacząć od nowa musi stracić wszystko.

•    „Quiz ekumeniczny" Piotra Krzyżewskiego — książka ta stanowi świetny sposób na sprawdzenie wiedzy religijnej na temat Judaizmu, Chrześcijaństwa oraz Islamu. Ma ona formę kartek z pytaniami, na odwrocie których znajdują się odpowiedzi. Dzięki temu dzieci mogą się wzajemnie odpytywać, wchodząc naprzemiennie w rolę ucznia i nauczyciela.

 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję