WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Modlitewniki dla dzieci i dorosłych — wybierz swój!

3 lipca 2020

Modlitewnik to książka, którą posiadać powinna każda osoba wierząca. Stanowi ona doskonałą pomoc podczas codziennej modlitwy czy nabożeństw. Jakie są godne polecenia modlitewniki katolickie dla dzieci i osób dorosłych? W dzisiejszym wpisie prezentujemy kilka wartościowych pozycji z oferty naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech.

Modlitewniki występują w kilku różnych odmianach. Do wyboru mamy między innymi ich codzienną wersję. Tego typu modlitewniki katolickie zawierają między innymi modlitwy codzienne i okolicznościowe, pieśni religijne czy mały katechizm. Aby taka książeczka posłużyła przez długi czas, warto postawić na wydawnictwo w twardej oprawie.

 

Poza standardowymi modlitewnikami, na sklepowych półkach znaleźć można także modlitewniki dla rodziców czy małżonków. To doskonałe wsparcie dla wszystkich tych, którym zależy na budowaniu wartościowych relacji i codziennej, wspólnej walce z przeciwnościami losu. Warto wspomnieć tutaj również o modlitewnikach dedykowanych osobom cierpiącym. W taką książeczkę zaopatrzyć powinny się wszyscy ci, który potrzebują wsparcia w trudnych chwilach. Poza modlitwami, znaleźć można w niej wsparcie dla osób skrzywdzonych oraz żyjących w grzechu. Przykładem tego typu pozycji jest „Modlitewnik na trudne chwile” autorstwa Magdaleny Marciniak. Zawiera ona dziesiątki modlitw na chwile smutku, osamotnienia, bezradności, żałoby oraz epidemii. Znaleźć można tutaj również informacje na temat świętych patronów, do których można zwracać się w rozmaitych trudnościach oraz modlitwy za ich wstawiennictwem.

 

Modlitewnik dla dorosłych

 

Jaki jest godny polecenia modlitewnik dla dorosłych? W domowej biblioteczce każdego katolika znaleźć powinna się pozycja pod tytułem „Bogu chwała. Modlitewnik dla dorosłych”. Zawiera on ponad 370 modlitw i pieśni, w tym nowennę, nieszpory, litanie, gorzkie żale, godzinki, rozważania różańcowe i drogi krzyżowej oraz modlitwy świętej Faustyny. Zaproponowany tu układ tekstów podzielony na 9 rozdziałów będzie niezwykle pomocy zarówno w czasie indywidualnych rozmów z Bogiem, jak i podczas mszy świętej. Modlitewnik katolicki został napisany dużą książką, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla osób starszych.

 

Modlitewnik dla dzieci

 

W naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech znaleźć można także różnego rodzaju modlitewniki dla dzieci. Przykładem takiej pozycji jest „Modlitewnik dla dzieci ze świętą Hiacyntą i świętym Franciszkiem” autorstwa księdza Leszka Smolińskiego. Zawiera on szereg modlitw dla wszystkich, którzy chcą rozmawiać z Maryją, powierzać jej swoje życie i ofiarowywać swoją miłość. Autor modlitewnika podkreśla, że każde dziecko i każdy dorosły może zwracać się do Matki Boskiej — „Mamo”. Całym sercem kocha ona każdego człowieka i zawsze weźmie za rękę tego, który poprosi ją o pomoc. Ksiądz Leszek Smoliński przywołuje tu postaci pastuszków z Fatimy, którzy rozmawiali z Maryją niczym z własną mamą, ucząc nas tego, że czeka ona na modlitwę każdego z nas.

 

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję